Rolls-Royce zdarma opravil jedno ze svých aut. Už po 10 000 ujetých metrech

Rolls-Royce zdarma opravil jedno ze svých aut. Už po 10 000 ujetých metrech

15. 6. 2021 Vyp Od Pavel Srp

Každé auto potřebuje dříve nebo později servisní zásah. Někdy jde jen o běžné prohlídky, jindy o nápravu nějakých těch šrámů. A platí to i pro značku Rolls-Royce, která do jednoho ze svých servisů před nedávnem odvezla velmi speciální model, který má najeto „jen“ 10 kilometrů. Proč ty uvozovky? Protože jde o autíčko, které těch 10 kilometrů najelo po nemocničních chodbách, když vozilo ty nejmenší pacienty k zákrokům a na vyšetření.

Elektrické autíčko se jmenuje Rolls-Royce SRH, v provozu bylo nepřetržitě poslední čtyři roky a to v nemocnici St. Richard’s Hospital v Chichesteru. Vzniklo pod rukama těch, kteří jinak staví modely značky pro ty nejnáročnější zákazníky, ovšem ke stavbě tohoto dětského autíčka přistoupili se stejnou vášní. Zabralo jim to 400 hodin, přičemž materiály použité na SRH jsou totožné s těmi, které jsou používány na běžné modely Rolls-Royce. A i toto dětské autíčko samozřejmě hrdě vozí slavnou sošku Spirit of Ecstasy.

Přečtěte si také:  Fotbalistka Kateřina Svitková ambasadorkou modelu Hyundai KONA Electric

Za ty čtyři roky už ale potřebovalo lehké opravy. Nemocniční chodby nejsou zrovna široké a tak má plno odřenin a šrámů. Automobilka si jej proto odvezla do servisu v Goodwoodu, kde jej podrobila detailní prohlídce a řadě oprav. V současné době je jako nové a znovu vozí malé pacienty, kteří se tak díky němu bojí o fous méně. A jak asi čekáte, Rolls-Royce autíčko opravil na své náklady. Ani za jeho výrobu od nemocnice nic nepožaduje, jde prostě o součást Rolls-Royce kultury. Klobouk dolů.