Brabus upravil Rolls-Royce Ghost a teď se ho snaží prodat. Za více než 16 milionů

Brabus upravil Rolls-Royce Ghost a teď se ho snaží prodat. Za více než 16 milionů

13. 6. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Brabus se rozhodl upravit nový Rolls-Royce Ghost. Jde o jeden jediný upravený kus, který je k mání, ale rozhodně ne za malou cenu.

Celé jméno upraveného auta zní Brabus 700 Rolls-Royce Ghost Extended a na první pohled je jasné, že úpravce šel vcelku elegantní cestou. Karoserie je uhlazená, temně černá a doplňují ji karbonové díly. Hodně výrazný je zadní difusor, ze kterého kouká čtveřice koncovek.

Nová jsou, jak také jinak, také kola. Vpředu mají rozměr 9×22 palců a vzadu 10,5×22 palců. Obutá jsou do pneumatik v rozměru 265/35 vpředu a 305/30 vzadu, přičemž nutno říct, že kola jsou přímo z dílny Brabus a pokud byste je snad chtěli mít na svém autě, poptávejte Monoblock M Platinum Edition. Mimochodem, to, aby autu nová kola ideálně seděla, zajišťuje i nový o 20 milimetrů snížený podvozek.

Rolls-Royce Ghost Extended v podání Brabusu dostal také nové čalounění interiéru. Volba padla na barvu s označením Mondial Vanilla s černými švy a jemným dekorem. Samozřejmostí jsou loga úpravce, trocha karbonu a barevné ambientní osvětlení.

Jak už název úpravy napovídá, Brabus si pohrál i s technikou auta, přičemž konečný výkon dvanáctiválce o objemu 6,75 litru je rovných 700 koní. Točivý moment je po instalaci nového výfuku a nové řídící jednotky 950 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h s etak odehraje jen za 4,6 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na hodnotě 250 km/h.

Jak už jsme zmínili, tohle mamutí monstrum s nádechem lehké aristokracie je na prodej. A Brabus cenu určil na 649 191 eur, tedy více než 16 milionů korun.