BMW z Mission Impossible nebo Mini Cooper Mr. Beana? Osm aut ze světových filmů, kterými se můžete klidně zítra projet

BMW z Mission Impossible nebo Mini Cooper Mr. Beana? Osm aut ze světových filmů, kterými se můžete klidně zítra projet

3. 3. 2024 Vyp Od Pavel Srp

Stačí pár kliků a obyčejná víkendová cesta na výlet může působit jako záchrana světa nebo nostalgický návrat do devadesátek. Díky tomu, že na platformě HoppyGo půjčují svoje auta soukromí majitelé, je v její nabídce možné najít nečekané klenoty. Vybrali jsme pro vás osm těch, které jsou ještě navíc filmové hvězdy.

1) BMW M5 – Mission Impossible – Fallout

Jak všichni moc dobře víme, nejoblíbenější forma dopravy Toma Cruise je běh. Není důležité kam a ani proč – v momentě, kdy ho ve filmu čekají trable nastartuje svůj pěškobus a začne ztřeštěně pobíhat z bodu A do bodu B. O to zajímavější je výběr auta, když už nekompromisně musí za volant. A svým výběrem poslední akční hrdina rozhodně nezklame! Jeho oblíbeným autem je BMW M5. Při svých přibližně 600 koních se jedná o ideální nástroj na záchranu světa.

2) Mini Cooper – Mr. Bean

Když se řekne britská legenda, tak většinu lidí na první dobrou napadne James Bond, ale není to jediné, co skrývá země suchého humoru a čaje o páté. Mini Cooper Mr. Beana nabízí minimálně podobně kultovní zážitek. Auto, které Bean jakožto legendární akční hvězda řídil z kapoty. Auto, které bylo sešrotováno tankem. Tohle auto toho prostě zažilo víc, než některá větší jména na tomhle seznamu. Řídit ho je jako řídit kus historie a být taky součástí světa Mr. Beana. Pronajímatel do něj dokonce už jako spolujezdce přibalil Beanova medvídka Teddyho. Nemluvě o tom, že i bez Beana je to nádherné auto, které se ideálně hodí na romantické výlety ve dvou. A to i v modernější verzi, kterou nabízí HoppyGo.

Přečtěte si také:  MOL rozšiřuje prodej závodního paliva Racing Fuel 102+ na osmou čerpací stanici

3) Hummer H2 – Mizerové 2

Ale někdy ladný pohyb po městě nestačí. Svět je nebezpečné místo a je potřeba pořádný stroj, který ze silnice srazí maximálně kamion (a to ještě s pořádným rozjezdem). Stejně tak jako ochrání svoje pasažéry a taky majitele benzínových pump od zbytečného benzínu. Protože samozřejmě – Hummer H2 má totiž pořádný apetit. Není tedy doporučené tohle divoké zvíře chovat doma, ale dělá to z něj ideální auto na vypůjčení a víkendovou projížďku. Ničím jiným by taky Mike (Will Smith) a Marcus (Martin Lawrence) nemohli projet tolik výbuchů v honičkách ulicemi Miami. V HoppyGo je povinnou součástí každé zápůjčky havarijní pojištění, ale nejsme si jistí, jestli je pojišťovna připravena na zážitky z filmů Michaela Baye, proto s ním ovládejte silnice s rozvahou!

4) BMW X5 – Locke

Ale možná jste důležitý člověk, který musí řešit důležité věci. Pro to je potřeba důležité auto. Stejně jako jej potřeboval Ivan Locke (Tom Hardy) ve filmu Locke. Hardy tady musí zachránit celý svůj život ze sedadla řidiče. A to doslova. Celý film se odehrává v krásném a mohutném BMW X5. Což dává smysl, jedná se totiž o jeden z nejoblíbenějších modelů BMW. Je to prostě spolehlivý vůz, připravený vám usnadnit i ty nejtěžší úkoly, které vás ten den čekají.

5) Audi R8 – Iron man

Je to génius, milionář, sukničkář, filantrop… ale čím jezdí Tony Stark (Robert Downey Jr.)? Mluvíme o člověku, který si doslova vytváří svoje vlastní dopravní prostředky. A kdyby založil automobilku, tak jeho auta v sobě mají zabudované úplně vše – od toustovače, až po protiletecké zbraně. Takže, když už si musí vybrat auto cizí výroby, moc dobře ví, co dělá. A jeho volba byla jednoznačná – Audi R8. Ano, u milionáře se nedá čekat, že by nakupoval auta ekonomicky a kdyby ano, byla by to vůbec zábava? Zábava také perfektně definuje Audi R8. Tenhle vůz je jako Tony Stark, auto které je primárně celebrita. A jízda v něm se rovná velké, hollywoodské párty. Naštěstí nemusíte zastavit dům, abyste se sami mohli stát hvězdou. Stačí jen pár kliků a máte ho doma na víkend. Jen pozor, má krásná sedadla, ze kterých rozhodně nechcete čistit bublinky!

6) Lamborghini Gallardo – Simpsonovi

Je pravda, že na tomhle seznamu by se krásně vyjímal Homerům klasický, růžový Sedan. Ale ono je to těžké – v Lamborghini Gallardo si ve své epizodě ukradlo celý seriál. Ano, chvílemi se prezentovalo mírně nadneseně (létat stále ještě neumí, možná příští model?), ale přesto rozproudilo životy ve Springfieldu jako málo co. A není se čemu divit – málokteré auto o sobě může říct, že jízda v něm je “životní zážitek”. Homer se s vámi sice nesveze, ale co se týká skutečných pasažérů, tak málokdo by si nechal ujít příležitost být v něčem takovém aspoň spolujezdec.

7) Pontiac Firebird – Knight Rider

Osdesátky byly jiná doba. Trvalá slušela všem, všichni jsme z nějakého důvodu mysleli, že klávesy Michala Davida jsou budoucnost hudby a ulicemi drandil David Hasselhoffa, který ve svém mluvícím autem řešil zločiny. Auto se jmenovalo KITT a byl to skutečný kamarád do deště. Hasselhoffovi zachránil život víckrát, než všech jedenáct řad pobřežní hlídky. Pokud vám nevadí, že KITT na HoppyGo má jinou barvu a pár kosmetických uprav, tak ho určitě vezměte na projížďku.

8) Piaggio Vespa – Prázdniny v Římě

Co se vám vybaví, když se řekne léto? Slunce? Voda? Strýc Evžen, který má až moc malé plavky? Ale co takhle příběh o princezně, kterou hraje Audrey Hepburn a světáckém novináři v podání Gregory Pecka? Příběh o jejich dobrodružství, kdy projíždí uličkami Říma na legendární Vespě. Ta je nejen symbol filmu, ale taky symbol perfektní dovolené. Skútrů je na HoppyGo jako šafránu, ale tenhle tu najdete v krásném, moderním designu.

Přečtěte si také:  Lhaní o prvních majitelích přijde kupující ročně na 3 miliardy

Hvězdná kapota:

Volvo XC60 – Zoufalé Manželky

A nakonec něco navíc! Volvo XC60 hraje důležitou roli v jednom z nejdůležitějších seriálů všech dob – v Zoufalkách. Seriálu, který vychoval celou generaci lidí, které teď už jen tak nepřekvapí, že ta milá stará paní z bytu 712 schovává v mrazáku mrtvolu. Volvo XC60 řídí v Zoufalkách Susan Mayer (Teri Hatcher) a chudák Volvo je kupříkladu nucené přihlížet, jak se jeho majitelce nasazují pouta. Je čas v něm vyjet na nákupy, odhalit tajemství sousedů a najít tajemného, sexy údržbáře, který má zbrojní pas.