Nákup vozidla do firemního vozového parku před koncem roku? ŠKODA Plus poskytne potřebný vůz ihned

Nákup vozidla do firemního vozového parku před koncem roku? ŠKODA Plus poskytne potřebný vůz ihned

19. 12. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Koupě auta do firmy a jeho následné zařazení do obchodního majetku je výhodným řešením pro mnohé podnikatele. Auto se odepisuje čtyři roky (resp. dva v případě elektromobilu), pomoci snížit daňový základ mohou i pohonné hmoty, pojistky, daň z motorového vozidla či poplatky za servis, mytí nebo parkovné. Mnoho podnikatelských subjektů si tak nejčastěji kupuje vozidla právě koncem roku, kdy už mají jasněji v tom, jak v daném roce hospodařily. Situace na celém automobilovém trhu však v současné době není tak pružná jako dříve. Pokud je tedy vůz zapotřebí okamžitě, přichází vhod program ŠKODA Plus.

Koupě auta na firmu se často odkládá na konec roku, kdy už podnikatelské subjekty vědí, jak během roku hospodařily a jaké náklady je ještě čekají. Plátci i neplátci DPH si takto mohou snížit základ daně a uplatnit maximum daňových výdajů. U plátců daně z přidané hodnoty se koupě automobilu stává o to atraktivnější, že si mohou DPH z ceny vozu odečíst a požádat stát o její vrácení (v přiznání k DPH). „Podnikatelé mají na výběr, jakým způsobem zařadí vozidlo do podnikání a jaké výdaje si uplatní. Co už si tak úplně vybrat nemohou, je čas dodání nového vozu podle jejich představ. Současná situace na trhu s novými automobily je plná kompromisů, a proto chceme upozornit na program ŠKODA Plus, kde zákazníci najdou prověřená vozidla značky ŠKODA, ale i jiných výrobců, rozdělená do více kategorií podle věku či ujetých kilometrů. Pokud je firemní automobil, či dokonce více vozidel zapotřebí okamžitě, může být řešením například náš program tzv. Ročních vozů, což jsou automobily, které jsou ještě v záruce přímo od výrobce a mají najeto do 30 000 kilometrů,“ vysvětluje Markéta Slámová, zodpovědná za program ŠKODA Plus.

Přečtěte si také:  Jak v pěti krocích zvládnout péči, kterou auto před hlavní sezónou potřebuje?

Tři věkové kategorie vozidel

V rámci programu ŠKODA Plus jsou nabízená vozidla rozdělena do tří základních skupin podle jejich věku. Roční vozy zahrnují automobily značky ŠKODA do 18 měsíců od první registrace a s nájezdem do 30 000 kilometrů. Jedná se o zánovní, málo ojetá vozidla v perfektním stavu, ještě v záruce. Kategorie Vyzkoušených ojetých vozidel zahrnuje ojeté vozy všech značek staré maximálně 5 let, které splňují přísná kvalitativní kritéria. Vozidla mají jasný původ a historii doloženou certifikátem. Automobily starší 5 let lze nalézt v kategorii Ojetá vozidla, přičemž stále jde o důsledně vybíraná vozy, připravené a zkontrolované autorizovaným servisním partnerem značky ŠKODA. Automobily prověřují certifikovaní mechanici, kteří u každého z nich kontrolují více než 100 položek.


Prověření ojetého auta před koupí

Ověřte si historii vozidla a vyhněte se nákladným problémům. Zadejte číslo VIN a okamžitě získejte přehled o historii auta. Více zde.


Garantovaný stav díky certifikovanému programu

Program ŠKODA Plus je prodejní systém ojetých vozů u autorizovaných prodejců vozů mladoboleslavské automobilky v České republice, v jehož rámci jsou nabízeny i vozy jiných značek. Značka ŠKODA chce tímto certifikovaným programem kultivovat trh s ojetými vozidly a přispět tak k jeho dobrému jménu.

Na co si dát pozor při koupi auta z bazaru

Vozidla procházejí skutečně detailním prověřováním, které zajistí, že auta zařazená do tohoto programu budou splňovat náročné podmínky a zákazník se tak může spolehnout na servisní historii, garanci najetých kilometrů, původ vozidla a jeho stav. Nabídku vozidel v rámci tohoto programu naleznete u více než 150 certifikovaných prodejců značky ŠKODA nebo na www.skodaplus.cz.


Tip: Dlouhodobý pronájem aut výhodně pro vaši firmu


Prodej, ale i výkup

V rámci programu ŠKODA Plus mohou podnikatelé ojetá vozidla nejen kupovat, ale také prodávat. Výkup vozidla může sloužit i jako protiúčet při výběru nového automobilu. Při prodeji ojetého vozu do programu ŠKODA Plus se podnikatelé mohou spolehnout na férové ocenění vozidla, rychlé jednání a peníze do 24 hodin od podpisu smlouvy. Při koupi jiného ojetého vozidla je to zase certifikát kvality, široký výběr vozidel, rychlé vyřízení formalit či příznivé podmínky financování a pojištění prostřednictvím ŠKODA Financial Services.

Firemní auto i na splátky

V případě, že chtějí podnikatelé částku za vůz raději investovat do podnikání, mohou si jej koupit i prostřednictvím výhodného financování se ŠKODA Financial Services. Při koupi vozu ŠKODA SCALA s motorem 1.0 TSI (70 kW) ve výbavovém stupni Ambition může měsíční splátka úvěru vyjít na 3 768 s DPH vč. pojištění. Tato nabídka platí při financování vozidla v celkové hodnotě 333 000 Kč, při složení akontace ve výši 40 %, poslední nerovnoměrné splátce 30% a rozpočítání zbývajících splátek na 60 měsíců. „V případě, že chce klient ušetřit při tzv. první splátce, tedy akontaci, může si ji snížit až na 20 %, což v tomto případě činí 66 600 Kč. Splátka pak při délce splácení 60 měsíců vyroste na 5 166 Kč s DPH včetně pojištění*,“ uvádí Markéta Slámová.

Přečtěte si také:  Ojetiny v ČR v roce 2023: Praha fandí elektřině, jižní Morava naftě a Ústecko ceně

Dražší varianta vozu s cenovkou 495 000 Kč, v tomto případě model ŠKODA OCTAVIA ve verzi Combi s motorizací 1,6 TDI (85 kW) ve výbavě Style, vychází následovně: „Opět jsme počítali se standardní dobou splácení, akontací 40 % a poslední nerovnoměrnou splátkou 30 %. Na této pomyslné finanční hranici, kterou si často stanovují podnikatelé hledající spolehlivý automobil do firmy, může zákazník dávat za vůz měsíční splátku ve výši pouhých 5 587 Kč vč. pojištění. Pokud by si nezvolil 40% akontaci, ale pouze 20%, splátka naroste na 7 666 s DPH včetně pojištění*,“ dodává Slámová.


TIP: Sháníte nové auto na operativní leasing?
 
Vyplňte krátký formulář a poptejte ho. Vybereme pro vás ty nejlepší a nejvýhodnější nabídky. Anebo si vyberte přímo z aktuálně dostupných aut.
 
Chci operativní leasing!
 

* Tyto indikativní nabídky nejsou nabídkou ve smyslu § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku ve znění pozdějších předpisů, a jejím přijetím nevzniká mezi společností ŠkoFIN s.r.o. nebo ŠKODA AUTO a.s. a druhou stranou závazkový vztah.