Mountain Gorilla Coffee: káva, která chutná a pomáhá

Mountain Gorilla Coffee: káva, která chutná a pomáhá

27. 11. 2020 Vyp Od Redakce

Máte rádi kávu? A máte rádi zvířata? Proč tedy obojí nespojit? Že to není možné? Ale kdepak, je to možné. Kávu a pomoc zvířatům totiž spojuje káva Mountain Gorilla Coffee. Za každé prodané kávy totiž putuje 1 % ceny na pomoc gorilám.

Pětihvězdičková káva Mountain Gorilla Coffee pochází z ugandského sopečného pohoří Mount Elgon na východě Afriky. Jedná se o vysokohorskou arabiku pěstovanou na malých rodinných farmách. Zpracovává se ručně, mokrou cestou a je sušená na slunci.

Vedle vynikající chuti má tato káva i další přednost. Jejím nákupem přispějete k záchraně horských goril, žijících právě v Ugandě. Jedno procento z prodejní ceny této kávy putuje organizaci veterinářů Gorilla Doctors, kteří se o tyto ohrožené živočichy starají.

mládě gorily 2

Káva Mountain Gorilla Coffee má veliká pravidelná zrna a jen jemnou aciditu připomínající citrusy. Její chuť je medová a kulatá, najdete v ní kakao, med a hořkou čokoládu. Patří k absolutní světové špičce a chutná všem milovníkům kávy.

Soutěž s Mountain Gorilla Coffee: Go za Gorilou!

Chcete na vlastní oči vidět poslední horské gorily v divočině africké Ugandy, nebo vyhrát jednu z dalších třiceti cen od značky Mountain Gorilla Coffee? Vyfoťte se s gorilou a zapojte se do třetího ročníku projektu Go za Gorilou! Současně pomůžete horským gorilám i popáleným dětem.

Pokud vám není lhostejný osud posledních žijících horských goril na území východní Afriky, máte možnost přispět k jejich záchraně. A také jedinečnou příležitost zaletět se na tato nádherná zvířata podívat do jednoho z posledních míst jejich výskytu – parku Bwindi v africké Ugandě.

Co pro to udělat? Stačí kdykoliv do 20. prosince zakoupit jakoukoliv kávu nebo čokoládu značky Mountain Gorilla, vyfotit se s ní v zajímavém prostředí nebo vtipné situaci a tuto fotografii přihlásit přes mail foto@gozagorilou.cz do soutěže na stránce www.gozagorilou.cz.

go za gorilou

Autor nejúspěšnější fotky, která získá nejvíce hlasů našich fanoušků, vyhraje cestu za horskými gorilami do Ugandy. Ta proběhne příští rok na jaře. Ostatní účastníci soutěže vyhrají jednu z dalších třiceti cen od značky Mountain Gorilla Coffee. A speciální ceny od mediálních partnerů projektu – časopisů National Geographic a Československá fotografie.
Ambasadorem letošního ročníku Go za Gorilou je zpěvák kapely Monkey Business Matěj Ruppert. Odborným garantem výpravy pak bývalý ošetřovatel a „gorilí táta“ Marek Ždánský.

Z každého zakoupeného produktu v průběhu kampaně Go za Gorilou putuje 5 Kč organizaci Gorilla Doctors, pečující o horské gorily a 5 Kč spolku Bolíto, který pomáhá popáleným dětem k návratu do života.

Jak se hlasuje?

Posuzovat atraktivitu fotografií mohou fanoušci gorilí kávy a čokolády prostřednictvím hlasování jak na webu tak i prostřednictvím hlasů na facebooku a nákupy na eshopu. Hlasující má k dispozici jeden hlas na webu a jeden na FB pro každého soutěžícího, nákupy nejsou nijak omezené. Hlasy z webu i FB a body z nákupů se sčítají dohromady.

1)     Facebook – k příslušné favorizované fotce na facebooku Mountain Gorilla napište do komentářů Go za Gorilou! (počítají se jen hlasy od lidí z EU, kteří jsou současně fanoušky FB profilu Mountain Gorilla Coffee)

2)     Web – dejte hlas příslušné fotce na www.gozagorilou.cz (každý může hlasovat jen jednou, jsou nastavená různá technická omezení, která brání opakovanému hlasování – nejedná se o soutěž v klikání, ale o objektivní zhodnocení fotografií)

3)     E-shop – nakupte na našem e-shopu jakékoliv produkty Mountain Gorilla a za každých 50 Kč nákupu můžete přidat 1 hlas navíc ve prospěch svého favorita (do nákupního formuláře připíšete do „poznámky k objednávce“ jméno a příjmení soutěžícího, kterého preferujete; započítávají se jen objednávky zrealizované a zaplacené v příslušném kalendářním měsíci resp. do 20. 12. 2020)

Pořadatel může v případě podezření na manipulaci s hlasováním (zapojení hlasovacích robotů, nákup lajků apod.) odebrat resp. nezapočítat příslušný počet bodů, soutěžní fotografii zcela vyloučit, případně stanovit dodatečná kritéria. Soutěže se nemohou zúčastnit vítězové předchozích ročníků. Soutěžící musí být nejpozději v den ukončení soutěže (tj. 20. 12. 2020) plnoletý (tj. dovršit 18 let věku).

pytle Mountain Gorilla Coffee

Jaké ceny můžete vyhrát?

1. místo – cesta do Ugandy na horské gorily
2. – 4. místo – roční předplatné kávy Mountain Gorilla Coffee (1 kg kávy dle vlastního výběru měsíčně po dobu jednoho roku)
5. – 7. místo – poukaz na den ošetřovatelem v ZOO Na Hrádečku
8. – 10. místo – roční předplatné čokolády Mountain Gorilla Chocolate (3 ks. čokolády měsíčně po dobu jednoho roku)
11. – 13. místo – 1 kg kávy Mountain Gorilla Coffee (dle vlastního výběru)
14. – 16. místo – tričko Mountain Gorilla Coffee (dle vlastního výběru)
17. – 19. místo – degustační balíček kávy Mountain Gorilla Coffee
20. – 22. místo – dárková krabička Čokoláda, která pomáhá
23. – 31. místo – hrnek s logem Mountain Gorilla Coffee

Cena časopisu National Geografic: pro nejhezčí přihlášenou soutěžní fotografii pořízenou v přírodě (vítěze určuje redakce časopisu ve spolupráci s Mountain Gorilla Coffee)

Cena časopisu Československá fotografie: pro umělecky a technicky nejlepší přihlášenou soutěžní fotografii (vítěze určuje redakce časopisu ve spolupráci s Mountain Gorilla Coffee)