‘Food Truck Deli by Shell’ nabídne občerstvení i mimo čerpací stanice

‘Food Truck Deli by Shell’ nabídne občerstvení i mimo čerpací stanice

19. 7. 2019 Vyp Od Redakce

Společnost Shell Czech Republic a.s. nabízí řidičům od roku 2017 na čerpacích stanicích rychlé občerstvení z kvalitních surovin Deli by Shell. Nyní představuje pod touto značkou „food truck“, postavený na podvozku Volkswagen Crafter. Aby vozidlo na široký sortiment kapacitně stačilo, zvolil Shell variantu s celkovou hmotností pět tun.

Kvalita rychlého občerstvení se v posledních letech nezlepšuje pouzena čerpacích stanicích, ale setkáváme se s lepší kulturou stravování i na festivalech a jiných akcích pod širým nebem. Společnost Shell tomuto trendu vychází vstříc se zbrusu novým „Food Truckem Deli by Shell“, díky kterému čeští řidiči své oblíbené pochutiny z čerpacích stanic najdou i mimo silniční úseky. Tato novinka má už za sebou premiéru, neboť se poprvé představila na motoristické slavnosti Legendy v Praze.

Food truck je postaven na podvozku velmi dobře známého Volkswagenu Crafter, jenž se vyrábí v několika verzích. S cílem poskytnout co nejširší nabídku produktů Deli by Shell, byla vybrána prodloužená varianta vozu s pohonem na zadní kola a nejsilnějším dodávaným naftovým turbomotorem o obsahu dva litry, který disponuje výkonem 130 kW. Crafter v provedení s dlouhým rozvorem váží pět tun, k jeho řízení je tudíž nutný průkaz skupiny C.

Plně naložený „food truck“je připraven ze svých útrob vydat jednorázově až tisíc šálků kávy a 150 baget, wrapů, sendvičů nebo horkých panini. Chybět samozřejmě nemůže až sedm druhů hot dogů, kterých se do sedmimetrového auta vejde až 220. V další nabídce nechybí ovocné koláče, minikoblížky, raw tyčinky, flapjacky a nealkoholické nápoje včetně energetického V-Power drinku. K bezproblémové přípravě občerstvení napomáhá 250litrová nádrž na pitnou vodu.V případě fungování občerstvení na velké nebo déle trvající akci je samozřejmě zajištěno odpovídající zásobování.

Veškeré vybavení food trucku, zahrnující například grily, chladničky nebo kávovar, je připravena pohánět elektrocentrála o výkonu 7 kW, s jejíž pomocí může fungovat samostatně prakticky kdekoliv. Kromě toho může být také napájen externím zdrojem, aby plně využil svůj potenciál.

„Při hledání způsobů rozšiřování povědomí o našem úspěšném konceptu rychlého občerstvení Deli by Shell na čerpacích stanicích jsme se rozhodli pro stavbu na zakázku sestaveného food trucku, který představí šíři našeho sortimentu na vybraných motoristických a kulturních akcích. Zároveň bude k dispozici také našim zákazníkům při probíhajících rekonstrukcích našich čerpacích stanic,“ poznamenal Petr Šindler, zodpovědný za vnější vztahy společnosti Shell Czech Republic, a.s.

Jedním z důvodů pořízení vozidla tohoto typu byly také pokračující rekonstrukce čerpacích stanic Shell. Na českém a slovenském území již bylo zmodernizováno více než 100 čerpacích stanic a další přibývají rychlým tempem. Food truck přináší zákazníkům občerstvení podobu stavebních úprav interiéru a rovněž jim dává možnost ochutnat rozšířený sortiment, na nějž se mohou těšit po otevření čerpací stanice.