Kam vyrazit na výlet ve Vídni?

Kam vyrazit na výlet ve Vídni?

20. 7. 2019 Vyp Od Redakce

Už desetkrát v řadě bylo toto město vyhlášeno nejlepším místem pro život na světě. Nabízí nádherné památky, odvážné nové stavby, útulné kavárny, mix starých časů s modernou… Víte, jakým městem se projížděla nová ŠKODA SUPERB?

Městem s nejvyšší kvalitou života je letos už podesáté v řadě rakouská metropole Vídeň. Podle žebříčku společnosti Mercer nabízí nejlepší kombinaci všeho, co je pro příjemný život důležité: vysokou úroveň vzdělanosti, rozvinutou kulturu, bohatství, dobré společenské klima, spoustu volnočasových aktivit, přírodu nebo špičkovou infrastrukturu.

Prohlédněte si Vídeň ze sedadla nového vozu ŠKODA SUPERB a nasajte atmosféru nejlepšího místa na Zemi.

Právě ve Vídni se veřejnosti naživo představila modernizovaná ŠKODA SUPERB, která má stejný cíl – být místem, kde se dobře žije. Její design spojuje moderní prvky, jako jsou propracované LED světlomety, s klasickou karoserií důstojné limuzíny. Špičková výbava zahrnuje nový prediktivní tempomat nebo inteligentní Matrix světlomety, aby si řidič nemusel s ničím dělat starosti a mohl si jen užívat plavnou jízdu. Kvalitu života cestujících bezpochyby vylepší také ohromný vnitřní prostor, prémiové materiály v interiéru nebo ventilovaná sedadla.

Všechny tipy kam vyrazit na výlet najdete zde.

Co nesmíte minout, když navštívíte Vídeň

Historické centrum

Ohromné množství velkolepých historických budov soustředěných v jedné oblasti znamená, že během několika hodin toho můžete vidět opravdu spoustu. Katedrálu svatého Štěpána (Stephansdom), rozsáhlou muzejní čtvrť s nádhernými stavbami i sochami (Museumsquartier, krátce MQ), štíhlou budovu radnice, vyhlášenou Vídeňskou státní operu, stále funkční a přístupnou Španělskou dvorní jízdárnu (Spanische Hofreitschule) nebo kostel svatého Karla Boromejského (Karlskirche). A to je jen stručný výčet.

skoda-vienna-radhaus-park-city-1440x960

Areál vysoké školy ekonomické

Pokud jste milovníky moderního designu a architektury, v novém areálu univerzity Wirtschaftsuniversität Wien najdete na jednom místě spoustu rozličných staveb pozoruhodných tvarů. Během necelých čtyř let tu na základě návrhů světově proslulých architektonických kanceláří vyrostl nový symbol města, umístěný hned vedle zábavního parku Prater.

skoda-superb-vienna-university-1440x960

Zábavní park Prater

Jelikož je Prater (také Wurstelprater) opravdu jen pár stovek metrů od univerzity, rozhodně doporučujeme jeho návštěvu. Jeho historie sahá až do 18. století a tradiční historické atrakce se tu mísí s moderní zábavou. Hned u vchodu do rozsáhlého a pestrého parku stojí obří kolo Riesenrad, které je nejstarší atrakcí svého druhu na světě. Na své si ale přijdou i milovníci adrenalinu.

skoda-vienna-prater-park-1440x960

Stavby architekta Hundertwassera

Architekt, malíř a sochař Friedensreich Hundertwasser ve Vídni v 70. a 80. letech 20. století vytvořil několik slavných dominant. Divoký až bláznivý obytný dům Hundertwasserhaus je spletenec barev a tvarů zvenku i uvnitř prorostlý zelení. Podobně neortodoxní je také teplárna a spalovna ve Spittelau, která symbolizuje fungující symbiózu mezi technikou, uměním a ekologií.

skoda-vienna-hundertwasser-1440x960

Zámek Schönbrunn

Barokní zámek a letní rezidence rakouských císařů Schönbrunn je obrovský areál s řadou pozoruhodných míst a zákoutí. Kromě samotného zámku s 1 441 místnostmi a dvěma stovkami kuchyní tu najdete také nejstarší existující zoologickou zahradu světa, muzeum kočárů Wagenburg, zahradní labyrint, tropický pavilon nebo největší gloriet světa se skvělou kavárnou a velkolepým výhledem na Vídeň.

skoda-vienna-schonbrunn-castle-1440x1030

Palác Belveder

Honosný palácový komplex Belveder byl důmyslně postaven na mírně se svažujícím kopci, díky čemuž se návštěvníkům nabízí skutečně impozantní pohled na celý areál. Tvoří ho dva paláce spojené tříúrovňovou francouzskou zahradou a k vidění je zde i množství klasických uměleckých děl.

skoda-vienna-belveder-garden-1440x960

Běžný život

Velkých lákadel má Vídeň opravdu hodně, ale nezapomeňte si užít i její pohodovou civilní tvář. Projděte si nábřeží Dunaje s množstvím příjemných podniků, dejte si vyhlášený vídeňský řízek, Sacherův dort a dobrou kávu, ochutnejte lokální víno, zajděte do akvária Haus des Meeres, jen tak se toulejte uličkami nebo některým z parků a večer vyrazte za zábavou. Teprve pak definitivně objevíte kouzlo Vídně.

skoda-vienna-life-river-nature-building-city-1440x960

Úvodní foto: Gerd EichmannOwn work, CC BY-SA 4.0, Odkaz