Dramatické finále hokejové extraligy je u konce, trofej vítězům přivezla na ledovou plochu nová Škoda Kodiaq

Dramatické finále hokejové extraligy je u konce, trofej vítězům přivezla na ledovou plochu nová Škoda Kodiaq

29. 4. 2024 Vyp Od Pavel Srp

Tipsport Extraliga ledního hokeje má za sebou napínavou finálovou sérii ročníku 2023/2024. Z trofeje pro vítěze se radují hokejisté Třince, kteří po posledním finálovém zápasu převzali Pohár T. G. Masaryka. Na ledovou plochu stadionu Enteria arena jej přivezla zbrusu nová Škoda Kodiaq.

Škoda Kodiaq v hlavní roli zlatého večera

Pohár pojmenovaný po prvním československém prezidentovi Tomáši Garriguovi Masarykovi patří k nejpřísněji střeženým sportovním trofejím v Česku. Své bezpečné uložení má v Síni slávy českého hokeje, a pokud toto místo opouští, řídí se vše velmi striktním manuálem. Ten si svou přísností nezadá s pravidly určujícími pohyb Stanleyova poháru pro vítěze NHL. Výsadu doručit vítězům cennou trofej až na ledovou plochu tentokrát získal vůz Škoda Kodiaq Exclusive Selection 2,0 TDI 142 kW 4×4. Automobil byl proveden v bílé metalické barvě Moon a s 20palcovými antracitovými leštěnými koly Rila opatřenými aero kryty. Poté, co se hráči vítězného týmu po bouřlivé oslavě na ledě odebrali do kabiny, originální pohár předali zpět a dostali jeho věrnou kopii. Originál byl znovu uložen do vozu Škoda Kodiaq a vrátil se do Síně slávy českého hokeje.

Přečtěte si také:  Na lyže do zahraničí se chystá 14 % Čechů, část lidí letos kvůli vysokým cenám do ciziny nevyrazí

Extraligová sezona končí, reprezentační sezona začíná

Dlouholeté marketingové spojení značky Škoda s ledním hokejem úspěšně pokračuje a pomáhá českému národnímu sportu ve všech směrech. Automobilka podporuje Mistrovství světa v ledním hokeji nepřetržitě již od roku 1992 a o rok později se stala hlavním sponzorem šampionátu, za což byla v roce 2017 oceněna zápisem do Guinnessovy knihy rekordů díky nejdelšímu hlavnímu sponzoringu sportovních mistrovství světa.

K rekordnímu partnerství a podpoře českého národního týmu přidává mladoboleslavská automobilka i vyšší úroveň sponzoringu nejvyšší domácí hokejové soutěže. V extraligové sezoně 2023/2024 se tak znovu spustil projekt Náš hokej, který si dává za cíl vytěžit maximum z potenciálu a divácké atraktivity extraligové soutěže.

Přestože domácí extraligová sezona právě skončila, další hokejové aktivity na sebe nenechají dlouho čekat. Už na začátku května proběhnou v Brně České hokejové hry jako závěrečný podnik seriálu Euro Hockey Tour. Na ně 7. května naváže slavnostní vyhlášení ankety Hokejista sezony 2024, kde zástupce společnosti Škoda Auto předá cenu Náš lídr pro nejproduktivnějšího hráče extraligy.

Škoda Auto zve na hokejový svátek do Prahy i Ostravy

Závěrečné, 52. kolo základní části extraligové sezony 2023/2024 se v neděli 3. března odělo do barev společnosti Škoda Auto. Již 4. ročník projektu Naše kolo představil sportovním fanouškům novinky z produkce mladoboleslavské automobilky a připravil soutěže o unikátní ceny s možností vyhrát vstupenky na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Na všech šesti stadionech se hrálo o dvě vstupenky na vybraný zápas české hokejové reprezentace a hlavní cenou ze všech stadionů byly dvě VIP vstupenky s ubytováním na utkání Česka proti Dánsku.

Přečtěte si také:  V Praze bylo otevřeno první Muzeum hokejových karet

Další lístky na MS v ledním hokeji mohli zájemci získat v rámci soutěže Můj hokejový zážitek. Soutěžící, kteří správně odpověděli na zadanou otázku, byli zařazeni do slosování o výhry. Při patnácti zápasech během uplynulé sezony byli tímto způsobem vybráni výherci, kteří vždy obdrželi po dvou vstupenkách. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji se letos koná od 10. do 26. května v Praze a Ostravě, Škoda Auto bude u toho jako oficiální hlavní sponzor již po dvaatřicáté.