BMW-i8-Roadster-4-elements-by-Milan-Kunc-product- (1)

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc bude dva měsíce k vidění v muzeu BMW v Mnichově

29. 3. 2019 Vyp Od Redakce

Unikátní plug-in hybridní automobil BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc, jehož vzhled je dílem světově proslulého česko-německého umělce Milana Kunce, bude od konce března na přibližně dva měsíce vystaven v BMW Museu v Mnichově. K vidění bude na prominentním místě v horní části originální „mísy“, tvořící nejviditelnější část celého muzea, jež bylo postaveno v roce 1973 a stojí v těsné blízkosti správní budovy BMW, známé jako čtyřválec, a také moderní multifunkční stavby BMW Welt.

Protože jde o doposud nejvýznamnější českou stopu v muzeu BMW, je pro návštěvníky z České republiky během víkendu od 29. do 31. března připraven vstup zdarma. Jde tedy o ideální tip na první jarní výlet. Vozidlo BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc bude v BMW Museum vystaveno do 2. června 2019.

Přečtěte si také:  Porsche dodalo na trh v prvním čtvrtletí 68 426 vozů.Největší poptávka byla po SUV

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc je velmi speciální projekt, který spojuje umění a aktivní zapojení do zlepšení životního prostředí na Zemi. Světově proslulý umělec Milan Kunc, pocházející z České republiky, na karoserii BMW i8 Roadster s použitím 24karátového zlata namaloval svým osobitým stylem motivy čtyř zemských živlů – ohně, vody, vzduchu a země. Malba budí otázky o směřování dalšího vývoje lidstva a naší planety. Po absolvování naplánovaného výstavního programu, jehož součástí je právě exhibice v muzeu BMW, bude výtěžek z prodeje tohoto vozu předán neziskové organizaci zabývající se čištěním oceánů od plastů.