Porsche uvedlo na český trh novou generaci Porsche 911

Porsche uvedlo na český trh novou generaci Porsche 911

30. 3. 2019 Vyp Od Redakce

Porsche v České republice oficiálně uvedlo osmou generaci vozu 911 na trh. Nejnovější generace ikonického modelu stuttgartského výrobce sportovních vozů byla slavnostně představena třistapadesáti pozvaným zákazníkům, přátelům značky a členům Porsche klubů ve středu 27. března 2019 v multifunkčních prostorech DOX+ v pražských Holešovicích.

Aktuální modelová řada s označením 992 je již osmou generací této ikony mezi sportovními vozy. Co se týká vzhledu exteriéru, nová generace Porsche 911 navazuje na designovou strategii Porsche, a to především v zadní části vozu, kde jsou jednotícím prvkem všech nových modelů spojená zadní světla. Zadní část vozu s typicky rozšířenou karoserií bude poprvé v historii shodná pro verze S i 4S.

Z předního pohledu je nová 911 typickou „devětsetjedenáctkou“ s oválnými světlomety, které jsou odkazem do historie prvních generací modelu. Samozřejmostí pro nový model 992 je i vysoká úroveň individualizace interiéru včetně možnosti využití programu Porsche Exclusive Manufacture. Nové Porsche 911 mohou zákazníci aktuálně objednávat ve dvou verzích S a 4S o výkonu 450 koní.

Přečtěte si také:  Porsche závodí na Marsu díky české značce Automobilist

Součástí slavnostního večera, kterým provázel herec Jiří Dvořák, bylo i představení původní ikony z roku 1963, první verze modelu 911, ze soukromé sbírky.