scania

Servis a opravy nákladních vozidel není radno podcenit. Na koho se můžete obrátit?

1. 7. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Jste-li majiteli nákladního vozidel, kamionů (LKW), návěsů nebo přívěsů, určitě máte s jejich provozem plno starostí. Péče o ně je totiž mnohem náročnější a nákladnější nežli v případě osobních automobilů. Problém často tkví také v tom, že zde není tak velké množství servisů, kde byste vaše vozidla mohli nechat zkontrolovat, opravit, případně připravit na státní technickou kontrolu – STK. Přesto se bez těchto úkonů neobejdete.

Nejdůležitější opravy u nákladních vozidel

Opravy nákladních vozidel mohou zahrnovat celou řadu prvků. Nejčastěji bývá problém zejména s elektroinstalací, bez jejíhož perfektního fungování se moderní náklaďáky zkrátka neobejdou. LKW servis dále zahrnuje zpravidla rovněž kompletní diagnostiku, v současnosti mají nákladní vozidla především systémy WABCO či HALDEX. Následují opravy brzdových a vzduchových systémů, které jsou v důsledku tisíců najetých kilometrů o poznání více namáhané, než je tomu v případě běžných osobních aut.

Servis, prohlídky a opravy nákladních vozidel v Praze

Všechny výše uvedené úkony jako servis návěsů i přívěsů, provádí v tuzemsku kupříkladu společnost D1 nonstop trailer servis s.r.o., jež sídlí v Praze na Zličíně. Kromě toho, že poskytuje kompletní servis LKW a návěsů, zajišťuje rovněž nárazové i pravidelné půlroční prohlídky, nechybí zde ani možnost nechat si udělat důkladnou prohlídku před tím, než s kamionem vyrazíte na STK.

Firma disponuje velkými halami, tudíž je schopna odbavit velké množství klientů, funguje navíc nonstop, což je jistě pro mnoho majitelů nákladních vozidel a přepravních firem velmi důležitým faktorem. Každý ztracený den totiž může v nákladní dopravě znamenat značné škody. U zmíněné firmy se dočkáte spolehlivých a maximálně rychlých služeb.