Whirlpool WQ9 B2L_image (2)

Jak vybrat lednici krok za krokem?

29. 6. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Čeká-li vás pořízení nové lednice a vy si nemůžete v nepřeberném množství typů a velikostí vybrat, určitě vám pomůže tento jednoduchý návod. S jeho pomocí se snadno rozhodnete pro ledničku, která bude tou ideální pro vaši domácnost.

Nejprve si zodpovězte nejdůležitější otázky

Pořizujete si lednici ke každodennímu, nebo občasnému použití třeba na chatu? Podle toho přihlížejte k její velikosti a množství chytrých funkcí. V případě každodenního provozu berte v potaz energetickou náročnost. Dle počtu členů ve vaší domácnosti si rovněž jednoduše spočítáte potřebný objem lednice. Na jednoho člověka počítejte s užitným objemem kolem 70 l a dalších 20 l v mrazicím prostoru. V neposlední řadě zvažte, jak hodně budete používat mrazák. Vystačíte si s kombinovanou lednicí v poměru chladicí a mrazicí části 2:1? Nebo si pořídíte monoklimatickou chladničku a k tomu velkoformátový pultový mrazák?

Přečtěte si také:  Pořiďte si kvalitní fotopast bez kompromisů. Vsaďte na FOXcam Dual

Jaké parametry vzít v úvahu?

Pokud máte ujasněný typ spotřebiče, kterým je nejčastěji lednice s mrazákem, mezi jednotlivými modely vybírejte dle technických parametrů. Nejprve by vás měla zajímat spotřeba. Tu udává zařazení do energetické třídy, z níž nejúspornější je třída A+++. Všechny potřebné informace se dozvíte z energetického štítku. Je zde uvedena roční spotřeba elektrické energie, objem chlazeného prostoru, hlučnost a zmiňovaná energetická třída. Dalším neméně důležitým ukazatelem je počet kompresorů a jejich okruhů. Nejlepší volbou je spotřebič s jedním kompresorem a dvěma okruhy, jenž umožňuje nastavit rozdílné teploty pro chladničku a mrazák. Konečné rozhodnutí též závisí na množství chytrých funkcí, jež zpříjemní užívání lednice, udrží potraviny déle čerstvé a šetří vaši kapsu. Mezi nejoblíbenější patří NoFrost zabraňující tvorbě námrazy, SuperFrost neboli rychlé zamrazení, MultiAirflow čili rovnoměrná cirkulace vzduchu.