rolls-royce-cullinan-predstaveni-2

Rolls-Royce Cullinan se představil v Praze, působí vážně majestátně

12. 9. 2018 Vyp Od Redakce

Rolls-Royce včera v Praze přichystal pro novináře a další významné hosty premiéru svého nového, vskutku revolučního modelu Cullinan. Jde o první „SUV“ značky, které nabízí pohon všech kol, ale i dosud nevídané tvary karoserie.

Při živém kontaktu působí auto obrovským dojmem a nejinak je tomu v interiéru, kde vládnou jen ty nejkvalitnější materiály, ale i prvotřídní zpracování. Aby také ne, když se vše skládá, sešívá a kompletuje ručně. Je to prostě a jednoduše exkluzivní práce, při níž se dbá i na ty největší detaily.

Pro značku Rolls-Royce je model Cullinan revoluční, protože přiláká úplně nové klienty, kteří, pokud chtěli luxusní SUV, museli dosud sahat do nabídky jiných výrobců. To se teď změní, protože kromě vyššího posezu nabízí nový Cullinan i pohon všech kol, obrovský zavazadlový prostor anebo elektricky ovládané tažné zařízení.

Přečtěte si také:  Porsche v prvním pololetí roku 2022 dodalo 145 860 vozidel. Je to meziroční pokles o 5 %

O pohon se bude starat tradiční vidlicový dvanáctiválec s dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je naladěn na 420 kW/571 koní a točivý moment 850 Nm. A to je i na třítunové auto, kterým Rolls-Royce Cullinan je, pořádně slušná porce. Motor bude spolupracovat s osmistupňovým automatem ZF s hydrodynamickým měničem točivého momentu.

Standardy a styl značky Rolls-Royce se odráží i v interiéru, kde si lze všimnout kvalitních materiálů i bezchybné a precizní ruční práce. Prostoru je všude dostatek a pohodlí žádné ze sedaček v autě nechybí.

Rolls-Royce Motor Cars Prague, které v České republice zajišťuje autorizovaný prodej vozů Rolls-Royce, už registruje závazné objednávky. Počítejte s cenou startující na více než 7,5 milionech korun. První čeští zákazníci by se vyrobených aut mohli dočkat na počátku příštího roku.

Přečtěte si také:  Ferrari 458 Italia je novým českým policejním autem. Bude honit kradená auta, nelegální závodníky a kontrolovat tuningové srazy

Zdroj foto + video: auto-mania.cz