letadlo-soukrome

Privátní lety nejsou jen módním výstřelkem

12. 3. 2021 Vyp Od Redakce

Privátních a skupinových letů se zdaleka nevyužívá jen jako rozmaru či výstřelku. Firmy zajišťující tyto služby hrají důležitou roli ve vysokém businessu, dopravě sportovců či managementu. Šetří čas i nervy všech zúčastněných a poskytuje potřebný komfort. A nejde jen o soukromé či business cesty. Například při vrcholu loňské jarní vlny korona krize firma charter advisory zajistila repatriační lety pro české a slovenské občany, kteří zůstali v zahraničí a dostala je domů.

Když se řekne “privátní lety”, většině lidí se vybaví movitý manažer cestující na dovolenou. I to je stále jedna část klientely leteckých brokerů, zdaleka však ne jediná. Privátní a skupinové lety umožní sportovcům dostat se na zápas včas a v klidu, velké firmě hromadný přesun na veletrh nebo například pomůže s ambulantním letem do vlasti v případě, že se v zahraničí stane neočekávaná událost.

Přečtěte si také:  Jak se vyhnout úskalím spojeným s půjčením auta v zahraničí? Poradíme, na co si dát pozor

“Mezi hlavní výhody privátních a skupinových letů patří hlavně úspora času. Odbavení trvá většinou do patnácti minut,navíc na většině letišť na separátních terminálech. Klient tedy neprochází klasickým zdlouhavým procesem a zároveň se vyhne velkému počtu lidí, což je velká výhoda hlavně v aktuální “covid” situaci. Tento systém pomůže nejen manažerům spěchajícím na schůzku, ale třeba také hokejovému týmu, který má spoustu zavazadel a představa klasického odbavení je velmi zdlouhavá a často problematická. Menší letadla zároveň přistanou na menších letištích, často blíže k cílové destinaci,” vysvětluje Martin Feč, co-founder společnosti charter advisory, která privátní a skupinové lety zajišťuje.

Je třeba si také uvědomit, že při pronájmu privátního letu si klient nepronajímá konkrétní sedadla, ale celý prostor letadla a je tedy pouze na něm, jak prostor využije.

“Samozřejmě je to hodně o komfortu. Klientům poskytujeme servis a luxus, který by na běžných linkách dostat nemohli – klient ví, s kým letí. Někteří si přejí létat pouze s vybraným pilotem, který jim sedí. Let zaručuje určitou anonymitu a je pouze na klientovi, koho si na palubu přizve. Mnoho z nich oceňuje třeba možnost cestovat pohodlně se svým psem, který se může narozdíl od linkového letu pohodlně pohybovat po palubě,” dodává Feč.

Přečtěte si také:  Starožitná vycházková hůl s mečem nebo urna s popelem domácího mazlíčka. Jaké další bizarnosti zapomínají cestující v Uberu?

Nejde vždy jen o komfort a luxus. Když na jaře vrcholila první vlna koronavirové krize, mnoho českých a slovenských občanů mělo problém dostat se ze zahraničí zpět do vlasti. Proto letečtí brokeři v charter advisory napnuli své síly a povedlo se jim zorganizovat několik repatriačních letů mezi Bratislavou a Londýnem, Washingtonem nebo Bogotou. Tím pomohli v krizi dostat domů stovky českých a slovenských občanů.