Operativní leasing, nebo dlouhodobý pronájem auta?

Operativní leasing, nebo dlouhodobý pronájem auta?

5. 12. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Uvažujete o operativním leasingu? Máte i jinou možnost! Vůz si dlouhodobě pronajměte!

Cest k novému vozu je dnes několik. Výhodných, méně výhodných i zcela nevýhodných. Vůz si můžete klasicky zakoupit. Zaplatit za něj úsporami, nebo si vypůjčit v bance. Sečtete-li však veškeré náklady na provoz nového vozu, tedy jeho cenu, v případně bankovní půjčky její navýšení (o kolik půjčku přeplatíte), veškerá pojištění, pravidelné servisní prohlídky, náklady na provozní kapaliny, zimní pneumatiky a další nezbytné úkony, dostanete se většinou (samozřejmě v závislosti na ceně vozu) k poměrně závratné sumě. A tu mnozí motoristé nejsou ochotni akceptovat. Dobrou zprávou je, že ani nemusí.

Nové cesty k novému vozu

Pak hledají jiné cesty k novému vozu, mezi něž patří operativní leasing a nově dlouhodobý pronájem vozu. Tyto služby se v mnohém podobají a v mnohém liší. Respektive dlouhodobý pronájem vozu je pro mnohé motoristy výhodnější. Především je ale jeho prostřednictvím cesta k užívání novému vozu snadnější.

Přečtěte si také:  Pořízení nového auta se mění. Nové auto si můžete pořídit online, doma ho máte za několik dnů

Dlouhodobý pronájem vozu jednoznačně vítězí

Jednou ze společností nabízející obě služby, tedy jak operativní leasing, tak i dlouhodobý pronájem vozidla, je Driveto, s.r.o. (Driveto.cz). Ta rozdíly mezi těmito službami velmi dobře vysvětluje přímo na svých stránkách. Dlouhodobým pronájmem vozu svým způsobem inovovala operativní leasing jako takový, a tím jej pro motoristy učinila dostupnějším. Motoristé se tak k vozidlu dostanou rychleji a s nižší byrokratickou zátěží. Buďme ale konkrétní.

Nejsnadnější cesta k novému vozu

Stanete-li se členem Driveto klubu, stačí vám k dlouhodobému pronájmu pouze dva osobní doklady (občanský a řidičský průkaz). V podstatě nikdo nebude zjišťovat vaši finanční situaci, tedy nahlížet do vašich účtů a daňových přiznání. Nikoho nebude zajímat, z jakých zdrojů budete pronájem vozidla financovat. To je opravdu jen na vás.

Přečtěte si také:  Auto jako dům: Vyrazte na dovolenou v obytném autě

Vůz můžete kdykoliv vrátit

Další výhodou dlouhodobého pronájmu ve srovnání s operativním leasingem je, že vůz si pronajímáte na dobu, jež vám vyhovuje. Neupisujete se na roky dopředu, ale na dobu, kdy vozidlo skutečně využijete. Vůz můžete kdykoliv vrátit, aniž byste byli jakkoliv sankcionováni.

Maximálně do tří dnů odjedete

Společnost navíc všechny vozy, jež inzeruje na svých stránkách, skutečně vlastní. S vozem odjedete maximálně do tří dnů, většinou však dříve. A k tomu nejdůležitějšímu – v ceně pronájmu, jež začíná na necelých šesti tisících měsíčně, je roční nájezd ve výši 15 tisíc kilometrů (je možné jej za příplatek navýšit), veškerý servis vozu, zimní pneumatiky včetně uskladnění a veškerá pojištění, tedy povinné ručení a havarijní pojištění s pouhou pětiprocentní účastí. Myslíme, že volba je jasná.