Naučte děti milovat pohyb a zlepšete jejich motoriku pomocí tříkolky či odrážedla

Naučte děti milovat pohyb a zlepšete jejich motoriku pomocí tříkolky či odrážedla

7. 7. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Dítě bychom měli naučit milovat pobyt venku a pohyb. Jakmile dítě samostatně sedí, či začíná chodit, bývají ideálním pomocníkem různá dětská vozítka, především moderní tříkolky a odrážedla.

Moderní dětská tříkolka nahrazuje kočárek, současně dětem umožňuje první sportovní pohybové aktivity, přitom zcela bezpečně, pod dohledem rodičů, především maminek. Dětské tříkolky jsou doslova splněným snem dětí. Ty pro nejmenší jsou připraveny tak, aby děti uchvátily svým designem. Mají svého maskota, pandu, kačenku či sloníka, bývají v nádherných barvách, se stíněním proti sluníčku. Dětem nabízí první pocity svobodného pohybu, současně však rodičům nechávají dostatečný prostor pro koordinaci aktivit dítěte.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce zdarma opravil jedno ze svých aut. Už po 10 000 ujetých metrech

Nečekejte až na chvíli, kdy budete moci dítěti pořídit kolo

Tříkolka pro děti umožňuje dětem procvičovat motoriku, která je důležitá nejen na získání pohybových dovedností, ale je důležitou součástí komplexního psychomotorického vývoje. Díky dětské tříkolce se děti učí v brzkém věku rovněž koordinovat funkci nohou a rukou.

TIP: Miluje vaše dítě auta i motorky? Pořiďte mu dětskou elektrickou motorku s vodicí tyčí pro zajištění bezpečnosti dítěte.

Nepodceňujte funkci odrážedla

Je sice pravdou, že odrážedlo dává zabrat dětským botičkám, pro dítě však nabízí skvělý pohyb dříve, než je schopné zvládnout kolo, a to i s pomocnými kolečky. Děti mohou díky odrážedlu fázi ježdění na kole s postranními kolečky dokonce zcela vynechat. Právě odrážedla učí děti držet rovnováhu a přechod na kolo je pak velice snadný a možný v poměrně nízkém věku. Dětské odrážedlo tak rozhodně patří do sportovní a hračkářské výbavy každého špunta – holky i kluka.

Odrážedlo pro děti může mít mnoho podob

Možná odrážedel svému potomkovi pořídíte hned několik. Pro nejmenší se hodí jednoduchá plastová. Odrážedla pro nejmenší mají často čtyři ev. tři kola, ale dětem dovedou sloužit jako zábava poměrně dlouho. Na těch kvalitnějších se závodí třeba ještě s kamarády na základní škole. Dítě ocení též odrážedlo, které je již k nerozeznání od kola, chybí mu však pedály. Tato odrážedla bývají dimenzována tak, aby vydržela dítěti třeba až do šesti let.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce zdarma opravil jedno ze svých aut. Už po 10 000 ujetých metrech

Odrážedlo pro děti neskončí pohozené v kůlně poté, co dítěti pořídíte kolo. Většina dětí se k odrážedlu ráda vrací a jezdí na něm dál. Je běžné, že děti střídají kolo, koloběžku a odrážedlo. Proto je dobré dát si záležet na jeho výběru. Pro dítě může být partnerem po celý batolecí a předškolní věk, mnohdy i déle. Dítě učí rovnováze, nabízí mu zajímavou formu pohybu a je lákadlem pro trávení času na čerstvém vzduchu. Odstrkovadla či odrážedla zlepšují motorické dovednosti dětí, jejich koordinační schopnosti, učí děti udržet rovnováhu, což pak zužitkují při jízdě na kole, ale též při dalších sportech.