MOL rozšiřuje prodej závodního paliva Racing Fuel 102+ na osmou čerpací stanici

MOL rozšiřuje prodej závodního paliva Racing Fuel 102+ na osmou čerpací stanici

7. 9. 2023 Vyp Od Pavel Srp

MOL vychází vstříc vysokému zájmu řidičů a rozšiřuje dostupnost MOL Racing Fuel 102+ na další čerpací stanici. Toto vysokooktanové závodní palivo dosud MOL jako jediná česká společnost nabízel na sedmi stanicích. Nyní přidává osmou, a to v Praze v ulici Türkova. Od zahájení prodeje v roce 2022 bylo tohoto exkluzivního paliva prodáno více jak 80 000 litrů.

Palivo MOL Racing Fuel 102+ využívají závodníci různých motoristických soutěžích a v testech prokazuje až o 8 procent vyšší výkon než běžný benzín. Vhodné ale není jen pro profesionální jezdce. Od minulého roku jej mohou tankovat majitelé běžných aut a motocyklů společně s fanoušky sportovních vozů.

„Zájem o tento speciální produkt nás těší. Od zahájení prodeje v minulém roce si řidiči přijeli pro více než 80 000 litrů závodního paliva. Chceme jim proto vyjít vstříc a rozšiřujeme jeho dostupnost na osmou čerpací stanici,” komentuje úspěch produktu Martin Pavlíček, vedoucí komunikace společnosti MOL Česká republika.

Nejvyšší prodeje závodního paliva eviduje společnost v Praze, kde denní prodej přesahuje více jak 300 litrů. Právě tam přibyde další pobočka, na které si jej zákazníci budou moci pořídit.

MOL Racing Fuel 102+

„V roce 2022 byl prodej zahájen dvou stanicích MOL v Praze a Brně. Letos jsme prodej rozšířili na sedm stanic po celé České republice. A protože zájem zákazníků předčil naše očekávání, rozšiřujeme nyní nabídku na další pražskou stanici v Türkově ulici,” přibližuje Martin Pavlíček.

V porovnání s jinými prémiovými palivy, dostupnými u běžných čerpacích stanic, nabízí palivo MOL Racing Fuel 102+ vyšší výkon a konzistenci. Název paliva vychází z jeho oktanového čísla, které odpovídá odolnosti paliva ve směsi se vzduchem proti samovznícení. Díky tomu, že má 102 nebo více oktanů, toto závodní palivo zvyšuje kontrolu nad spalováním motoru bez nežádoucích detonací. To zvyšuje výkon a zabraňuje klepání motoru a poškození hlavy válce, pístů a dalších dílů. Palivo tak ocení nejen řidiči, kteří touží po větším výkonu motoru, ale také ti, kteří svému auto nebo motorce chtějí věnovat zaslouženou péči.

MOL Racing Fuel 102+ má rovněž vyšší podíl kyslíku než běžná paliva. Díky této kombinaci dosahuje MOL Racing Fuel 102+ o 8 procent většího výkonu než běžný benzín MOL 95.

Nově mohou řidiči palivo MOL Racing Fuel 102+ získat na těchto čerpacích stanicích:

  • MOL Brno – Bauerova 567/4
  • MOL Olomouc – Holická 1149/22
  • MOL Ostrava – Rudná 2
  • MOL Praha – Evropská
  • MOL Praha – Strakonická 1353/3
  • MOL Praha – Türkova
  • MOL Dubá – Nový Berštejn 28
  • MOL Liberec – Doubí 451