mangazine.cz_automoto_uvodni

Levnou a příjemnou vůni do auta si můžete snadno vyrobit sami

2. 2. 2023 Vyp Od Komerční sdělení

Nezáleží na tom, jaký typ auta vlastníte. V každém případě chcete, aby to tam krásně vonělo. Vůni si můžete pochopitelně koupit v každém obchodě. Velmi jednoduše a levně si ji ale můžete také vyrobit u sebe doma. Vonné stromečky nebo botičky se nelíbí a nevoní každému. Naštěstí si můžete vytvořit vlastní vůně, které pro vás budou doopravdy příjemné.

Vůně bylinek nebo mýdla vás vždy potěší

Vzhledově zajímavá a velmi voňavá varianta domácí vůně do auta jsou bylinky nebo mýdlo. Nastrouhané mýdlo, vonné svíčky nebo bylinky můžete jednoduše vložit do látkového sáčku a pověsit na zpětné zrcátko nebo pytlík jednoduše někam ve voze položte. Musíte počítat s tím, že vůně nevydrží tak dlouho jako u koupeného stromečku, takže budete muset obsah po nějaké době vyměnit. I přesto se ale jedná o velmi levnou a jednoduchou variantu.

Přečtěte si také:  Užijte si v létě svůj obytný vůz. Pozor na pneumatiky, i o ty je potřeba se starat

Jaké bylinky používat pro osvěžovač vzduchu?

Na trhu najdete obrovské množství esenciálních olejů, které můžete použít pro zvýraznění své oblíbené vůně. Matka příroda nám dává mnoho nádherných vůní, na které nepotřebujete žádnou chemii. Stačí, když do sáčku vložíte kus vatového tamponu s pár kapkami esenciálního oleje, který máte rádi. Nejlepšími vůněmi do auta je levandule, máta nebo meduňka. Všechny mají uklidňující účinky, jsou příjemné a vydrží po dlouhou dobu. Nesmíte to ale přehnat, aby vůně nebyla příliš intenzivní.

mangazine.cz_automoto_01

Na výrobu můžete použít obyčejné předměty z domácnosti

Výroba DIY vůně do auta není nic těžkého. Kromě plátěného sáčku můžete využít i jiné předměty, které máte doma. Postačí vám často jen obyčejný kolíček na prádlo. Stačí, když na něj nakapete pár kapek esenciálního oleje a připnete ho do větrací mřížky v autě. Další možností plastová nádoba z Kinder vajíčka. Udělejte do ní dírky, protáhněte provázek, naplňte voňavým obsahem a zavěste do auta. Péče o auto bude hned jednodušší. A nebude vám to stát téměř žádné peníze.