Investice do nemovitostí v dnešní době dává smysl. V jakých zemích je to sázka na jistotu?

Investice do nemovitostí v dnešní době dává smysl. V jakých zemích je to sázka na jistotu?

17. 3. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Současná rostoucí inflace, turbulentní doba, kdy přichází těžko predikovatelné vlivy, je složitá i z pohledu investic. Respektive i k uchování hodnoty peněžních prostředků a dalších aktiv. Některé možnosti jsou značně riskantní, některé naopak přinášejí téměř nulové zhodnocení prostředků či dokonce snížení hodnoty. Investice do nemovitostí je však téměř bez rizik, nabízí takřka jisté zhodnocení a pokud vyberete vhodnou lokalitu, může být tento růst aktiv být ještě zajímavější a přinese i peníze z pronájmu. V jakých zemích je nyní finančně výhodné pořídit si nemovitost?

Česká republika

Pořídit nemovitost v ČR je administrativně i manažersky nejjednodušší. Ceny v Praze ale poslední měsíce narostly do často astronomických výšin. Kdo ale pečlivě hledá, může najít zajímavé developerské projekty s dostupnými cenami nedaleko Prahy, například směrem na Říčany, Benešov či Kladno. Dostupné nemovitosti a zajímavé zhodnocení nabízí také Karlovy Vary nebo Ústecký kraj.

Německo, Francie či Španělsko

„Pokud chcete investovat v zahraničí, a přitom zůstat v Evropě, nabízí se Německo, Francie či Španělsko. V případě Německa není určitě třeba popisovat výkonnou ekonomiku, finanční stabilitu a spolehlivý bankovní systém. Je zde také nižší sazba daně z příjmu, při které můžete dobře vydělat i na pronájmu pořízené nemovitosti,“ říká Martin Klouček, prezident Royal Capital Club, a dodává: „Jistotou je také Francie. Z hlediska zdanění je zde daň z příjmu z pronájmu také nižší než v jiných evropských zemích, dlouhodobá návratnost investice je zde téměř jistá. Populární je také Španělsko, kde lze aktuálně pořídit nemovitosti za nejpříznivější ceny v celé západní a jižní Evropě.“

Přečtěte si také:  Netatmo představuje nový inteligentní zámek a klíče ke dveřím

Spojené Arabské Emiráty

Spojené Arabské Emiráty, které se za posledních 15 let změnily k nepoznání a stále se rozvíjejí, nabízejí velmi zajímavý výnos z investic. Neexistuje zde totiž vůbec daň z příjmu, takže ani z vybraného nájemného. Pokud je třeba zaměřit investice do bytových jednotek, můžete si vybrat ze široké nabídky nemovitostí v Dubaji nebo Abú Dhabí.

Filipíny, Malajsie či Thajsko

„Filipíny disponují zdravou ekonomikou s velkým potenciálem. Jedná se o zemi, která tak skýtá velký počet potenciálních nájemníků. Navíc solventní střední třída stále roste. Jako zahraniční pronajímatel tedy můžete těžit z větší stability a lepších zisků při růstu výnosu z pronájmu. Filipíny také vybírají z nemovitostí nižší daň, což se promítá do velmi vysoké návratnosti investic. Podobnou jistotou je také nedaleké Thajsko, které kromě potenciálních nájemníků z řad místních obyvatel disponuje silným cestovním ruchem. Zajímavou lokalitou je také Malajsie, která má stabilní bankovní systém a diverzifikovanou ekonomiku s dlouhodobým růstem,“ říká Martin Klouček z Royal Capital Club.

Přečtěte si také:  Zlevňování hypoték zdraží nemovitosti, tvrdí developer

Jižní a střední Amerika

Další zajímavou destinací je Kolumbie. Země, která v posledních letech prochází modernizací a inovacemi a jejíž ekonomika roste. Najdeme zde zajímavý výnos z pronájmu a při pořízení nemovitosti zde tak můžete generovat větší zisk. Stále populárnější z hlediska investic jsou také některé země ze střední Ameriky, například Kostarika či Panama.