hodinky-Casio_G-SHOCK_MTG-B2000PH

Casio uvede na trh nové hodinky řady G-SHOCK MT-G

2. 3. 2021 Vyp Od Redakce

Společnost Casio oznámila speciální nový přírůstek do své rodiny nárazuvzdorných hodinek G-SHOCK. Nové hodinky MTG-B2000PH patří do řady MT-G využívající konstrukci, která maximálně profituje z vlastností kovů a pryskyřice. Design hodinek MTG-B2000PH je inspirován mytologickým modrým fénixem. Na povrchovou úpravu fazety a pouzdra byla využita technologie iontového pokovování, která hodinkám dodává duhový odlesk.

Ve snaze dosáhnout inovativní expresivity hodinek G-SHOCK využívá společnost Casio CMF design integrující barvu, materiál a povrchovou úpravu. Hodinky G-SHOCK s kovovou konstrukcí na trhu v posledních letech sklízely úspěch. Casio na tento úspěch navazuje a snaží se kovové modely posunout ještě dále využitím technologie iontového pokovování, techniky laserového gravírování a nových materiálů k vytvoření zcela nového originálního designu, který je hoden označení G-SHOCK.

Přečtěte si také:  Limitovaná edice PRIM MIG15: Hodinky, vzdávající hold legendární stíhačce MiG 15UTI

Při výrobě nového modelu MTG-B2000PH bylo využito technologie iontového pokovování fazety a pouzdra, díky které získává povrch hodinek duhový odlesk. Hodinky mají také vícebarevný ciferník, který vyjadřuje jejich designový motiv inspirovaný modrým fénixem – mýtickým ptákem východní tradice, který je zvěstovatelem dobrých zpráv. Konstrukce hodinek je složena ze dvou samostatných dílů (fazeta a pouzdro). Barevná gradující vrstva od žluté po červenou je aplikována příčně na fazetu, zatímco na pouzdro je aplikováno světle modré iontové pokovování – povrch hodinek tak evokuje planoucí žhavé plameny. Tak je povrch hodinek mysticky zabarven a působí, jako kdyby se na něm prolínaly nesčetné barevné odstíny. Díky jemným barevným variacím duhové iontové úpravy je zaručeno, že jsou všechny hodinky jedinečné a že žádné dva kusy nevypadají stejně. Stejně tak ciferník je vícebarevný a objevují se na něm odstíny barev, jako je růžová či oranžová. Průsvitný tmavomodrý pásek pak dotváří celkový dojem z hodinek inspirovaných modrým fénixem.

Podmanivý design je doplněn vynikajícími funkcemi. Hodinky nabízejí nejen kalibraci skrze rádiové vlny, ale také automatické nastavení času při spárování se smartphonem pomocí speciální aplikace. Tyto funkce nabízejí výjimečný uživatelský komfort – hodinky se při překročení časových pásem automaticky přizpůsobují místnímu času bez zásahu uživatele.