jak-na-nabijeni-telefonu

Nabíjíte svůj chytrý telefon správně? 4 tipy jak šetřit výdrž baterie

8. 3. 2021 Vyp Od Redakce

Určitě jste si všimli, že už po roce nevydrží baterie vašeho smartphonu tak dlouho, jako když byla úplně nová. Její kapacita se snižuje používáním telefonu, ale i našimi návyky při dobíjení. Názory, jak správně smartphony nabíjet se mohou lišit, jedno pravidlo ale zůstává. Žádný extrém baterii neprospívá. HONOR doporučuje 4 tipy, jak prodloužit životnost baterie, co nejvíce to jde!

Nabíjejte dřív, než se dostanete pod 20 %

Prvním extrémem, který si někteří z nás pamatují, je podmínka nechat telefon nejdříve zcela vybít. To platilo s prvními telefony. Současným smartphonům úplné vybití ale ani zdaleka neprospívá. Naopak. Raději dobijte telefon i několikrát denně, abyste baterii udrželi nabitou nad 20 %.

Nenabíjejte přes noc

Nechat telefon na nabíjení přes noc je v dnešní hektické době více než pohodlné. I když některé prémiové telefony dokáží regulovat přísun energie, z dlouhodobého hlediska se ale jedná o další extrém, který baterii škodí.

Přečtěte si také:  TCL na veletrhu CES 2022 představuje nejtenčí 85palcový televizor Mini LED a další inovace v zobrazování

Nepoužívejte telefon, když nabíjíte

Pokud telefon nabíjíte a zároveň pouštíte například nějakou z graficky náročných her, dochází k dvojnásobnému ohřívání telefonu. To baterii po delší době takového užívání opět ubírá na kapacitě.

Nabíjejte jen originálním adaptérem

Nabíjení neoriginální nebo nekvalitní nabíječkou může v některých případech poškodit jinou část telefonu, ale taky snížit životnost baterie. Pokud už musíte sáhnout po neoficiálním adaptéru, použijte aspoň ten, který má stejný maximální výkon jako originální nabíječka.