Automobilka Ford zakládá týmy, které budou soutěžit ve virtuálních závodech v počítačových hrách

Automobilka Ford zakládá týmy, které budou soutěžit ve virtuálních závodech v počítačových hrách

21. 8. 2019 Vyp Od Redakce

Miliony lidí z celého světa pravidelně usedají za volanty virtuálních vozů Ford a závodí v online komunitách. Nyní se Ford rozhodl najít nejlepší online hráče a složit z nich vůbec první progamingové týmy ve své historii.

Na herním veletrhu Gamescom zahájí Ford nábor hráčů do národních Fordzilla týmů za Francii, Itálii, Německo, Španělsko a Spojené království. Z nejlepších hráčů z každé země navíc sestaví evropský výběr.

„Ve Fordu máme závodní historii, jakou nám ostatní mohou závidět. Nastal čas uplatnit naše know-how ve světě esportu, který zaujal novou generaci virtuálních závodníků z celého světa a inspiruje je k vyzkoušení některého z modelů Ford Performance,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby.

Očekává se, že v roce 2019 vygeneruje esport celosvětové tržby ve výši 1,1 mld. USD (v přepočtu přibližně 25,6 mld. Kč) a osloví publikum čítající 453,8 milionu lidí – z toho 201,2 milionu hráčů a 252,6 milionu příležitostných diváků. V rozporu s rozšířenou představou je průměrnému hráči něco přes třicet let.

Ford se stále intenzivněji zajímá o synergie mezi videohrami a mobilitou. Věří, že videohry mohou do budoucna ovlivnit způsob, jakým se budeme přepravovat – ať už za prací nebo pro radost.

V roce 2017 se Ford stal prvním výrobcem automobilů, který kdy vystavoval na veletrhu Gamescom. Ten každoročně přitáhne více než tisícovku vystavovatelů a statisíce návštěvníků. V loňském roce zde navíc značka poprvé v historii představila nový model automobilu – konkrétně Ford Ranger Raptor, sportovní verzi nejprodávanějšího pick-upu v Evropě.

Fordzilla týmy budou závodit mimo jiné v oceňované hře Forza Motorsport 7 od vývojářské společnosti Turn 10 Studios, jež spadá pod herní divizi Microsoftu. Hry ze série Forza hrají každý měsíc miliony lidí. Asi milion hráčů si vybírá vozy Ford.