Stane se Lexus LF-1 Limitless hvězdou tuningových nadšenců?

Stane se Lexus LF-1 Limitless hvězdou tuningových nadšenců?

22. 8. 2019 Vyp Od Redakce

Americký tuner VIP Auto Salon testoval, jak by koncepční SUV japonské značky LF-1 Limitless vypadalo po rozsáhlém tuningu. Vznikl působivý temný design.

Model LF-1 Limitless, který Lexus představil v roce 2018, měl měděno-zlatý lak. VIP Auto Salon to pojal zcela jinak. Grafika prezentuje auto v černé barvě, na vícepaprskových discích téhož odstínu. Vůz také dostal odlišnou masku, přední spoiler, prahové lišty, upravený difuzor a tmavé kryty zadních světlometů. Tento poněkud temný design dokonale ukazuje, že pokud se z LF-1 stane výrobní vůz a zachová si ostré linie, bude patřit mezi častěji upravovaná SUV.

Na silnicích už za rok?

Existuje mnoho náznaků, že Lexus LF-1 Limitless bude skutečně brázdit silnice. V loňském roce si japonská značka vyhradila jméno LQ. Písmeno L označuje vlajkové lodě značky, tedy označení modelů LS, LC nebo LX. Lexus LF-1 Limitless se prezentuje jako nejprestižnější SUV značky, takže je velmi pravděpodobné, že jméno LQ bylo rezervováno právě pro něj. Japonský portál Spyder7 naznačuje, že by auto mohlo debutovat už v roce 2020.

Mluví se také o super sportovní verzi vozu rodiny F, která by dosahovala výkonu přes 650 koní. Samozřejmě lze jen těžko očekávat, že se vůz nezmění, ovšem ze zkušeností s designérským modelem C-HR sesterské Toyota vyplývá, že silniční vůz se od konceptu zase tolik lišit nemusí.

Lexus RX dostal agresivní tvář

VIP Auto Salon rovněž vytvořil vizualizaci obnoveného Lexusu RX po drobných úpravách. Vůz dostal body kit z japonské pobočky TRD a disky Vossen M-X3 Forged a nyní vypadá nečekaně agresivně. Speciálně pro loňský Pebble Beach Concours d’Elegance vytvořila americká tuningová firma také Lexus UX 250h v neobvyklé modré barvě, s koly Vossen VFS-1, čtyřmi výfukovými hroty a doplňkovými spodními spoilery.