Zaujme vás svým designem i schopnostmi. Právě přijíždí nová Škoda Octavia IV

Zaujme vás svým designem i schopnostmi. Právě přijíždí nová Škoda Octavia IV

27. 8. 2020 Vyp Od Komerční sdělení

Škoda Octavia je jedním z nejčastějších vozů, se kterým se setkáte na našich silnících. Octavia všech generací je zkrátka v provozu nepřehlédnutelná a je to také jeden z nejoblíbenějších modelů mladoboleslavské automobilky s okřídleným šípem ve znaku. A nyní k nám přijíždí její v pořadí čtvrtá generace, která je důkazem toho, jak Octavia za ty roky dospěla ve svébytný a moderní vůz. Pojďme se na novou krasavici podívat nyní blíže.

Moderní a dospělá

A pokud říkáme krasavici, tak to myslíme skutečně vážně. Ačkoliv škodovky obvykle nepatří mezi vozy, které vás chytnou za srdce, a při první jízdě z autosalonu asi nečekáte, že z vás budou stříkat emoce, tak nová Škoda Octavia IV je skutečně ve slušivém kabátu. Je dospělá, je elegantní a je sexy. Nenechte se zmást, Octavia stále drží své jasně dané zaměření na praktické a mírně konzervativní řidiče, ale navrch přidává velkou porci image a reprezentativní vzhled. To je u Octavie rozhodně novinka a musíme říci, že se povedl jak liftback, tak kombi.

mangazine.cz_auto-poly_cz_01

Celkově nám vůz také oproti předchozí generaci narostl, a to:

  • Zavazadelník o objemu 640 l (o 30 l více)
  • Liftback delší o 19 mm
  • Kombi delší o 22 mm

Nová generace Octavie je také nabitá moderní technikou, která jí zajišťuje vyšší bezpečnost, a to i díky celé řadě aktivních asistentů, jako je vyhýbání překážkám nebo ochrana chodců či cyklistů. Malou revoluci zažil také interiér, kde najdete třeba i head-up displej.

Ceny a motorizace

Samozřejmostí je široká nabídka motorů, kde jsou připraveny benzínové motory TSI o objemech 1.0, 1.5 a 2.0 litru, a také diesel 2.0 TDI se čtyřmi variantami výkonu. Ceník Škody Octavia vám prozradí, že škodovka začíná na 596 900 Kč za základní výbavu AMBITION. Může se, ale samozřejmě vyšplhat mnohem výše, v závislosti na tom, kolik si toho budete chtít nakonec do nového automobilu dopřát.