Lexus je opět nejspolehlivější značkou automobilů

Lexus je opět nejspolehlivější značkou automobilů

27. 8. 2020 Vyp Od Pavel Srp

Vozy Lexus byly ve Velké Británii opět zvoleny jako nejspolehlivější automobilová značka v průzkumu časopisu Which?. Detailní průzkum spolehlivosti mezi spotřebiteli je založen na reálných zkušenostech a názorech více než 47 tisíc britských motoristů, kteří posuzovali bezmála 59 tisíc jednotlivých vozidel.

Lexus si své vedoucí postavení zajistil díky bezchybným výsledkům hatchbacku CT 200h a prakticky dokonalému hodnocení SUV střední třídy Lexus NX. Do hodnocení byla zařazena vozidla v kategorii do 3 let stáří, resp. vozidla stará 3 roky až 8 let.

„Můžete si dovolit Lexus? Tak do něj jděte. A rovnou zapomeňte na to, jak vypadá čekárna v servisu,“ píše se například v hodnocení magazínu, který má 1,3 milionu předplatitelů.

Odolnost díky hybridní technologii

Za výsledky stojí především technologie hybridního pohonu s autonomním dobíjením. Magazín Which? poukazuje na osvědčenou odolnost a mechanickou jednoduchost elektrifikovaného systému, díky němuž jsou vozy Lexus méně náchylné k poruchám.

Přečtěte si také:  Nová Škoda Kodiaq očima šéfdesignéra Olivera Stefaniho

Na trh s prémiovými vozy ve Velké Británii uvedl Lexus svůj první hybrid v roce 2005 a postupně pracoval na dalším vylepšování parametrů i hospodárnosti hybridní technologie, kterou rozšířil napříč celou svojí modelovou řadou. Dnes se pro hybridní pohon v Británii rozhodne 99,8 % zájemců o nový vůz Lexus.

„Výsledky průzkumu magazínu ‚Which?‘ jsou dalším dokladem kvality a vysoké úrovně řemeslného zpracování, kterým se pyšní každý model Lexus. Výroba vozidel, na které se lidé mohou spolehnout, je klíčovým aspektem našeho podnikání a jde ruku v ruce s naší snahou poskytovat za všech okolností nejvyšší standard zákaznických služeb,“ říká ředitel Lexus Velká Británie Ewan Shepherd.