Zájem o lety na Island rychle roste, nově láká i čerstvý výbuch sopky

Zájem o lety na Island rychle roste, nově láká i čerstvý výbuch sopky

10. 8. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Hlavní turistická sezóna na Islandu je v plném proudu, to se odráží i v rychle rostoucím počtu cestujících. Nové islandské aerolinky PLAY v červenci přepravily 110 tisíc lidí, o čtvrtinu více než v červnu. Island má aktuálně pro turisty novou atrakci – čerstvý výbuch sopky Fagradalsfjall. PLAY při této příležitosti pořádají pro klienty soutěž o letenky na Island doplněné o vyhlídkový let vrtulníkem nad touto sopkou.

Islandské aerolinky PLAY přepravily v červenci 109.956 cestujících, to je o 25 % více než v předchozím měsíci. PLAY tak pokračuje ve svém rychlém růstu, pro loni vzniklou společnost to znamená, že v samotném červenci přepravila více lidí než za celý rok 2021. Rychle roste i obsazenost letů, která v červenci dosáhla 88 %, v červnu to bylo necelých 80 %.

„Za pozitivním vývojem je především rozšíření transatlantického modelu propojujícího řadu evropských měst se Spojenými státy. V posledních měsících jsme spustili lety do řady nových destinací včetně Prahy. Zároveň se nám daří dodržovat letový plán, což je v době složité situace na řadě evropských letišť velký úspěch,“ komentoval aktuální vývoj generální ředitel PLAY Birgir Jónsson s tím, že 79 % letů letělo v červenci na čas.

Přečtěte si také:  Silnice jsou o prázdninách nebezpečnější. Experti radí, jak předejít nehodám

Většímu zájmu o Island napomáhá i příroda. Na začátku srpna došlo k dalšímu výbuchu sopky Fagradalsfjall, která naposledy chrlila lávu loni. Vytékající láva přitahuje řadu turistů, kteří mohou erupci pozorovat z poměrně bezpečné vzdálenosti. PLAY při této příležitosti spouštějí soutěž, při které může 10 šťastlivců získat 2 letenky na Island z destinace a v termínu dle své volby (v závislosti na dostupnosti letů). Součástí balíčku pak bude i vyhlídkový let helikoptérou v blízkosti sopečné erupce. Jedinou podmínkou pro účast v soutěži je, že se zájemci do 23. srpna přihlásí k odběru newsletteru PLAY.


Vyberte si také svoji dovolenou s Invia.cz:

Lety z Prahy do Reykjavíku zahájily aerolinky PLAY 5. května, létají dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli. Atraktivitu letů na Island zvyšuje i pohodlné spojení do USA. Do Bostonu, Washingtonu nebo New Yorku lze s PLAY letět za méně než 10 tisíc Kč. PLAY nyní létá do 25 destinací a s dalším rozšiřováním destinací na obou stranách Atlantiku počítá v příštím roce. Flotilu aerolinek v tuto chvíli tvoří 6 nových Airbusů A320neo a A321neo, na jaře 2023 počítá se zapojením dalších čtyř letadel.