hodinky BOHEMATIC

Výrobce hodinek značky BOHEMATIC je novým partnerem mosteckého autodromu

9. 4. 2020 Vyp Od Pavel Srp

Mostecký autodrom získal významného partnera pro sezonu 2020. Stal se jím nový český výrobce luxusních hodinek značky BOHEMATIC. „Tyto unikátní malosériové hodinky s puncem české manufakturní výroby z dílny špičkových designerů a mistrů hodinářů odkazují mimo jiné na výkony jezdců, kteří krotí silné a rychlé závodní speciály na našem okruhu,“ ozřejmila impuls ke spolupráci obou partnerů obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Hodinářská manufaktura BOHEMATIC, působící v Novém Městě nad Metují, zároveň rozšířila skupinu sesterských firem pod vedením motoristického nadšence a zaníceného fanouška motoristického sportu Josefa Zajíčka. Do skupiny patří právě i AUTODROM MOST nebo pražská kreativní marketingová agentura POZITIF.

Za novou značkou hodinek BOHEMATIC stojí designéři Michal Froněk a Jan Němeček ze studia Olgoj Chorchoj a již zmíněný investor a majitel mosteckého autodromu Josef Zajíček. Chtějí odkazovat k ikonám české historie, čehož důkazem je už první model Graphic Sutnar, pocta grafikovi Ladislavu Sutnarovi. Model akceptuje umělcova přísná kritéria geometrických tvarů a jeho elegantní modernistickou typografii.

Přečtěte si také:  Ženy si nejčastěji kupují spodní prádlo pro radost, muži až když má staré díru, odhaluje průzkum

Akciová společnost AUTODROM MOST provozuje stejnojmenný závodní okruh. Budoval se v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Nápad na stavbu autodromu sice vznikl v souvislosti s automobilovými a motocyklovými závody, hned od počátku se ovšem počítalo s jeho využitím i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních, závodnickými školami či kurzy bezpečné jízdy pro veřejnost. Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005.