MITRO_Design-karbonovy_nabytek-1

Zrození éry karbonového nábytku. To je posláním nové značky MITRO Design

27. 4. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Slovenská značka MITRO Design, za kterou stojí Juraj Mitro, designér automobilů Praga, s interiérovou návrhářkou Etelou Mitrovou, uvádí na trh řadu prémiového karbonového nábytku do kanceláře. Jeho design funkčně propojuje surovnost, pevnost a ostrost materiálu s elegantními křivkami popírajícími fyzikální zákony. Součástí kolekce jsou 4 unikátní varianty stolů a ergonomické karbonové lehátko s koženými polštáři.

Příběh značky MITRO Design spojuje zkušenosti Juraje Mitra, který se už přes 20 let věnuje navrhování supersportovních a závodních automobilů společně s estetickým umem jeho manželky, úspěšné interiérové designérky, Etely Mitrové. Oba designéři vidí velký potenciál v širším využívání karbonu jako materiálu, a proto spojili své síly, aby vytvořili kolekci luxusního kancelářského nábytku. „Karbon je tvořen z ultra tenkých uhlíkových vláken, díky kterým je velmi pevný, odolný a lehký. Jeho vlastnosti nám tak dávají příležitost k tomu, abychom mohli vytvářet nábytek s jedinečným designem, který propojuje industriálnost materiálu s elegancí tvarů, které dokáže vytvořit,“ komentuje Juraj Mitro, spolumajitel značky MITRO Design.

Přečtěte si také:  Nejčastější mýty o interiérovém designu

Dalo by se říct, že má každý ze stolů svou vlastní osobnost. Model Leader propojuje lehký karbon s masivním betonovým podstavcem a díky svému rozložení dává prostor pro setkávání skutečně vůdčích osobností se svými spolupracovníky. Design s názvem Edge má velmi ostrou architektonickou strukturu, nicméně uvnitř je jemný a křehký. Model Momentum propojuje ostré hrany s opticky netradiční siluetou a stůl Infinity využívá dynamičnosti napnuté karbonové desky společně s pevnou duralovou konstrukcí.


TIP: Holandský nábytek – kvalitní stylový nábytek


„Součástí řady je kromě stolů i karbonové lehátko, které je typické svými elegantními liniemi a kvalitními koženými polštáři. Věříme, že důležitou součástí pracovního dne je i drobná pauza od stresu, a proto jsme do kolekce zařadili kus, který dává jeho majitelům příležitost pro odpočinek,“ vysvětluje designérka Etela Mitrová. Další variantou je i výroba nábytku na míru podle zákazníkova přání nebo personalizace libovolným barevným odstínem.

MITRO_Design-karbonovy_nabytek-2

Novou řadou kancelářského nábytku chce pár poukázat nejen na vysoký potenciál karbonu jako materiálu, ale i možnost využití netradičních materiálů pro výrobu artefaktů, které mohou posouvat hranice vnímání fyzických limitů stejně jako v závodním světě. „Karbon je pro nás velkou příležitostí k tomu, abychom mohli vytvářet výrobky s unikátními vlastnostmi, které byly doposud využívány téměř výhradně pro funkční účely. Naším posláním je proto naplnění potenciálu karbonu jako materiálu a zahájení jeho nové, elegantní éry,“ říká Juraj Mitro.