Zrození éry karbonového nábytku. To je posláním nové značky MITRO Design

Zrození éry karbonového nábytku. To je posláním nové značky MITRO Design

27. 4. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Slovenská značka MITRO Design, za kterou stojí Juraj Mitro, designér automobilů Praga, s interiérovou návrhářkou Etelou Mitrovou, uvádí na trh řadu prémiového karbonového nábytku do kanceláře. Jeho design funkčně propojuje surovnost, pevnost a ostrost materiálu s elegantními křivkami popírajícími fyzikální zákony. Součástí kolekce jsou 4 unikátní varianty stolů a ergonomické karbonové lehátko s koženými polštáři.

Příběh značky MITRO Design spojuje zkušenosti Juraje Mitra, který se už přes 20 let věnuje navrhování supersportovních a závodních automobilů společně s estetickým umem jeho manželky, úspěšné interiérové designérky, Etely Mitrové. Oba designéři vidí velký potenciál v širším využívání karbonu jako materiálu, a proto spojili své síly, aby vytvořili kolekci luxusního kancelářského nábytku. „Karbon je tvořen z ultra tenkých uhlíkových vláken, díky kterým je velmi pevný, odolný a lehký. Jeho vlastnosti nám tak dávají příležitost k tomu, abychom mohli vytvářet nábytek s jedinečným designem, který propojuje industriálnost materiálu s elegancí tvarů, které dokáže vytvořit,“ komentuje Juraj Mitro, spolumajitel značky MITRO Design.

Přečtěte si také:  Nejčastější mýty o interiérovém designu

Dalo by se říct, že má každý ze stolů svou vlastní osobnost. Model Leader propojuje lehký karbon s masivním betonovým podstavcem a díky svému rozložení dává prostor pro setkávání skutečně vůdčích osobností se svými spolupracovníky. Design s názvem Edge má velmi ostrou architektonickou strukturu, nicméně uvnitř je jemný a křehký. Model Momentum propojuje ostré hrany s opticky netradiční siluetou a stůl Infinity využívá dynamičnosti napnuté karbonové desky společně s pevnou duralovou konstrukcí.


TIP: Holandský nábytek – kvalitní stylový nábytek


„Součástí řady je kromě stolů i karbonové lehátko, které je typické svými elegantními liniemi a kvalitními koženými polštáři. Věříme, že důležitou součástí pracovního dne je i drobná pauza od stresu, a proto jsme do kolekce zařadili kus, který dává jeho majitelům příležitost pro odpočinek,“ vysvětluje designérka Etela Mitrová. Další variantou je i výroba nábytku na míru podle zákazníkova přání nebo personalizace libovolným barevným odstínem.

MITRO_Design-karbonovy_nabytek-2

Novou řadou kancelářského nábytku chce pár poukázat nejen na vysoký potenciál karbonu jako materiálu, ale i možnost využití netradičních materiálů pro výrobu artefaktů, které mohou posouvat hranice vnímání fyzických limitů stejně jako v závodním světě. „Karbon je pro nás velkou příležitostí k tomu, abychom mohli vytvářet výrobky s unikátními vlastnostmi, které byly doposud využívány téměř výhradně pro funkční účely. Naším posláním je proto naplnění potenciálu karbonu jako materiálu a zahájení jeho nové, elegantní éry,“ říká Juraj Mitro.