Starbucks_HS_Walking-Milan1

Starbucks Oleato: káva Arabica napuštěná extra panenským olivovým olejem Partanna

23. 2. 2023 Vyp Od Pavel Srp

Ve Starbucks Reserve Roastery v Miláně a v prodejnách Starbucks v Itálii byla představena káva Oleato a v příštím roce bude uvedena na vybrané trhy po celém světě.

Společnost Starbucks ve středu odhalila transformační inovaci v kávě, Oleato – řadu kávových nápojů spojující nečekané – kávu Arabica Starbucks lahodně napuštěnou lžičkou extra panenského olivového oleje Partanna lisovaného za studena. Výsledkem je sametově hladká, lahodně sladká a bohatá káva, která povznáší každý šálek neobyčejnou novou příchutí a texturou. Nová nápojová platforma, která byla 22. února uvedena trh v obchodech Starbucks v Itálii, obsahuje: Oleato Caffè Latte, Oleato Iced Shaken Espresso a Oleato Golden Foam Cold Brew. Starbucks Reserve Roastery v Miláně také zákazníkům poprvé 22. února představil pět nápojů: Oleato Caffè Latte, Oleato Iced Cortado, Oleato Golden Foam Cold Brew, Oleato Deconstructed a Oleato Golden Foam Espresso Martini. Starbucks zahájí uvádění nápojů na vybrané trhy po celém světě, počínaje jižní Kalifornií ve Spojených státech letos na jaře. Později v tomto roce budou nápoje uvedeny na trh v Japonsku, na Středním východě a ve Spojeném království.

Přečtěte si také:  Káva trochu jinak? Rozdíl dělají detaily

„Během mé první cesty do Milána v roce 1983 jsem byl uchvácen smyslem pro společenství, spojení a vášní pro kávu, jež jsem nalezl v městských espresso barech. Byla to tato cesta, která mě inspirovala, abych obřad ručně připravovaného espressa přivezl do společnosti Starbucks a do Ameriky. Oleato představuje další revoluci v kávě, která spojuje dohromady alchymii nejjemnějších přírodních ingrediencí – kávová zrnka Starbucks Arabica a extra panenský olivový, za studena lisovaný olej Partanna,” řekl Howard Schultz, prozatímní prezident společnosti Starbucks. “Dnes se cítím stejně inspirován, jako jsem byl před 40 lety, Oleato nám otevřelo oči pro dosud nevyužívané možnosti a transformační způsob, jak si vychutnat naši denní kávu,“ řekl Schultz.

Neustálé hledání inspirace společností Starbucks odhalilo rodinnou tradici, která v oblastech Itálie existuje po generace – vychutnávání lžičky extra panenského olivového oleje každodenně jako povznášející obřad. To dovedlo společnost Starbucks k oleji Partanna, značce italského extra panenského olivového oleje s více než 100 lety tradice a oddanosti pro pěstování a vytváření prémiového extra panenského olivového oleje.

Oleato, nový kávový obřad

Partanna vytvořila pečlivě vybranou směs extra panenského olivového oleje z nejjemnějších středomořských oliv, včetně vysoce kvalitních oliv Nocellara del Belice (zvaných také Castelvetrano) z oblasti Partanna na Sicílii. Směs byla promyšleně vybrána, aby dokonale ladila s kávou Starbucks a je pak obratně napuštěna do nápoje, aby zpřístupnila hladký a lahodný zážitek jako žádný jiný.

Přečtěte si také:  Vinné snoubení na chladné večery: Nejen s jídlem, také se zážitky

Nápoje Starbucks Oleato, které budou podávány v obchodech Starbucks po celém světě:

  • Oleato Caffè Latte: Starbucks Blonde Espresso Roast, hladká a jemně sladká lehce pražená káva je napuštěna extra panenským olivovým olejem Partanna a pařená s krémovým ovesným mlékem, aby vznikla sametově hladká, lahodně bohatá káva latte.
  • Oleato Golden Foam Cold Brew: Lákavá vůně chladné pěny napuštěné bohatým extra panenským olivovým olejem prostupuje pomalu skrz tmavou, hladkou studenou kávu a vytváří v nápoji jemnou sladkost.
  • Oleato Iced Shaken Espresso: Tento především kávový nápoj nabízí vrstvy vůně oslazené stopami lískových oříšků, bohaté espresso a smetanové ovesné mléko napuštěné extra panenským olivovým olejem Partanna.

Na vybraných trzích budou moci zákazníci také přidat „press“ – ekvivalent lžičky – extra panenského olivového oleje Partanna jako vlastní úpravu pro výběr nápojů. Toto množství pak bude jako vlastní úprava napuštěno (pařeno, protřepáno nebo promíseno) do vybraných drinků jako jsou nápoje espresso a čajová latte. Jako vlastní úprava bude také k dispozici zlatá pěna Golden Foam, kterou lze přidat jako lahodné pokrytí na horké i studené nápoje.

Ve Starbucks Reserve Roastery v Miláně ve středu představili pět nápojů Starbucks Reserve Oleato navržených tak, aby dokonale ladily se skvělou kávou Starbucks Reserve:

  • Oleato Caffè Latte: Starbucks Reserve Espresso a smetanové ovesné mléko napuštěné extra panenským olivovým olejem Partanna vytváří sametovou, svůdnou kávu latte.
  • Oleato Iced Cortado: Starbucks Reserve Espresso, třtinový sirup, trocha hořkých kapek z pomerančové kůry a ovesného mléka jsou napuštěny extra panenským olivovým olejem Partanna. Je pak podáváno na ledu a dokončeno pomerančovou kůrou.
  • Oleato Golden Foam Cold Brew: Starbucks Reserve Cold Brew je lehce oslazená třtinovým sirupem a dokončená chladnou pěnou s napuštěným extra panenským olivovým olejem Partanna, což vytváří lákavou vůni a jemnou sladkost.
  • Oleato Deconstructed: Chvalozpěv na italskou tradici kombinace olivového oleje a šťávy vymačkané z citrónu. Tento nápoj spojuje Starbucks Reserve Espresso a extra panenský olivový olej Partanna napuštěný do luxusní chladné pěny z maracuji.
  • Oleato Golden Foam Espresso Martini: Starbucks Reserve Espresso, vodka a sirup z vanilkových lusků pokryté zlatou pěnou – směsí fior di latte (sladké smetany) a extra panenského olivového oleje Partanna.

„Při vytváření nápojů jsme inspirováni bohatou historií a příběhy o původu kávy a olivového oleje – dvou nejvíce vynikajících přírodních ingrediencí,“ řekla Amy Dilger, hlavní vývojářka nápojů pro Starbucks. „Napouštění kávy Starbucks olivovým olejem přineslo sametově hladkou, bohatou texturu s máslovými, okrouhlými vůněmi předávanými olivovým olejem, což dokonale ladí s měkkými, čokoládovitými tóny kávy.“

„To, co je na olivách Partanna speciální, je jejich jedinečně ořechová, lehce sladká vůně – pomyslete na tu bohatou hladkost máslového karamelu, je to přirozený doplněk k naší kávě,“ řekla Dilger. „Ať si vychutnáváte Oleato horké nebo studené, získáte tento skutečně luxusní, strukturální zážitek.“

Přečtěte si také:  Mezinárodní den kávy připomíná výstava, která se koná na rekordních 113 místech v Česku a 50 místech na Slovensku

Zvedání laťky v inovacích kávy

Italská láska ke kávě, jídlu a ke spojení sloužila jako inspirace pro Starbucks Experience od prvních dnů společnosti a ovlivňovala její kávu, pokrmy a design obchodů, stejně jako její úctu k umělecké zručnosti.

„Umění přípravy kávy, výběru a vytváření zůstávají pro společnost Starbucks tím hlavním. Naše ctižádost, abychom zůstali světovým lídrem v prémiové kávě – jak v umění, tak ve vědě – je dnes stejně silná, jako před více než 50 lety, kdy společnost Starbucks poprvé otevřela své obchody,“ řekl Schultz. „Bereme za své naše dědictví a zůstáváme oddaní cíli překonávat očekávání našich zákazníků přinášením inovativních zážitků k ochutnání.“

Od první kávy Starbucks Caffè Latte podávané v roce 1984 po Pumpkin Spice Latte, Nitro Cold Brew a nejnovější nápoje Iced Shaken Espresso, společnost Starbucks stále přináší svým zákazníkům velký rozsah inovativních nápojů.