Americká legenda Ford Mustang: sen o rychlosti

Americká legenda Ford Mustang: sen o rychlosti

22. 8. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Jak snadno a jednoduše popsat Ford Mustang? Je to nepřehlédnutelná ikona amerických muscle-cars. Tento symbol rychlosti a síly pozná snad každý automobilový nadšenec i kluk. Jen málo lidí ale ví, že jeho úspěchu na začátku nasvědčovalo jen málo. Dnes už ale jistě víme, že předčil i ty nejdivočejší sny. Pojďme se tedy společně podívat na historii vozu Ford Mustang.

Hodně výkonu za málo peněz

Na počátku Mustangu stojí Lee Iaccoca, který měl převratný nápad a podařilo se mu ho zdárně dotáhnout do konce. Všiml si totiž toho, že na automobilovém trhu stále něco chybí. Jednalo se o rychlé sportovní auto s lidskou cenovkou. Díky tomu si ho budou moci dovolit i mladí lidé. Ti jsou právě cílová skupina, která prohání rychlá auta, ale peněz mají jen málo. Zadání bylo tedy podle této definice více než jasné. Dostat na cestu výkonný automobil, který bude pro Ford levný na výrobu, díky čemu bude možné držet cenu při zemi. Dnes si Mustangy můžete docela snadno koupit například na https://www.veteran-prodej.cz/vozy/ford/mustang/, a záleží jen našich možnostech a vkusu.

Pracovalo se na něm ve volném čase

Naštěstí se našli pracovníci, kteří měli stejné zapálení jako Lee Iaccoca. Šlo hlavně o dvojici šéf-návrhář nákladních vozů Joe Oros a plánovač výroby Danem Freyem. Po uplynutí pracovní doby ve svém volném čase pracovali na novém Mustangu. Použity byly základní poznatky z návrhu Leeho Iacocca a díly používané u jiných vozů. To neskutečně zrychlilo výrobu a navíc to pomohlo snížit náklady. Ford Mustang tak byl levnější, což teoreticky mohlo zapůsobit na vedení automobilky Ford.

Ford Mustang čekala náročná zkouška

Dvojice krátce po dokončení práce na Mustangu svůj výrobek ukázala Iacoccovi. Ten měl přirozeně radost, ale sám velice dobře věděl, že se bude muset až nesmírně snažit, aby se mu povedlo nový vůz obhájit u vedení. S novým Mustangem musel obstát i u Henryho Forda II. Tomu se nijak zvlášť riskovat nechtělo, ale obhájit nový model se nakonec povedlo.