kurzy_ucetnictvi

Sníte o profesi účetní? Nyní je ideální doba na změnu!

12. 1. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Láká vás profese účetní? Svět čísel, analýz a srovnaných šanonů v regálu? Účetnictví je lákavým oborem pro mnoho žen. Právě proto se mnoho z nich hlásí na rekvalifikační kurzy účetnictví. A to především v době, kdy jsou doma s malými dětmi na rodičovské dovolené a přemýšlí, co budou dělat, až budou jejich ratolesti ve školce. Studium účetnictví nabízí Karlovy Vary, Praha, Brno, Ostrava a mnoho dalších měst po celé České republice.

Udělejte další krok do světa financí a ekonomiky

V této nepříznivé době plné zákazů a opatření se vyplatí investovat čas a peníze do vzdělání. Mnoho firem a oborů se potýká z finančními problémy, krachují a zavírají svoje provozovny. Odsud proudí spousta nově nezaměstnaných lidí. Jeden po druhém se registrují na úřadech práce, ti co splňují podmínky, tak čerpají podporu v nezaměstnanosti a doufají v lepší zítřky. Ale ty nepřicházejí stejně tak jako světlo na konci tunelu. Není času nazbyt. Na podporu státu moc nespoléhejte, vsaďte raději sami na sebe!

Co obnáší práce účetní?

Jestliže zvažujete, že se rekvalifikujete v účetní oblasti a naučíte se všechno co tato práce obnáší, zjistěte si vše podstatné dopředu. Než se přihlásíte na kurzy účetnictví v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Břeclavi nebo Brně, ujasněte si, zda splňujete vše pro tuto práci.

K vykonávání práce účetní musíte mít tyto vlastnosti:

 • pečlivost;
 • dochvilnost;
 • spolehlivost;
 • zodpovědnost.

K přihlášení na kurz účetnictví musíte/nemusíte splňovat:

 • MUSÍTE mít min. výuční list (u kurzu „Daňový specialista“ maturitu)
 • NEMUSÍTE splňovat zdravotní požadavky

Jaké zaměření účetnictví nabízí?

 • Účetnictví (podvojné)
 • Účetnictví a daňová evidence
 • Daňová evidence (jednoduché účetnictví)
 • Mzdové účetnictví se základy personalistiky
 • Daňový specialista

Akreditované kurzy účetnictví se pořádají po celé České republice ve velkých i menších městech. Nabídka se může lišit např. pro rekvalifikační kurzy Karlovy Vary jsou vypsány pouze podvojné účetnictví samostatně či v kombinaci s daňovou evidencí.

Vyplatí se ale sledovat nabídku na stránkách https://rekvalifikacnikurzy.cz/, kde najdete přehled všech kurzů ve 40 městech ČR. Kurzy jsou vypisovány průběžně během celého roku. Neznamená to tedy, že se v daném městě nemůže konat i jiný kurz než je na webu uvedený třeba začátkem roku.

Jak probíhá kurz účetnictví?

Akreditované rekvalifikační kurzy účetnictví se konají většinou o víkendu v sobotu či neděli, případně ve všední dny večer. Je to z toho důvodu, že je čas přizpůsoben lidem, kteří chodí do zaměstnání či pro maminky na mateřské dovolené, které jindy nemají hlídání pro své děti. Většinou trvají 7 až 10 po sobě jdoucích týdnů. Za tři měsíce tak máte kurz hotový.

Na první lekci kurzu obdržíte veškeré materiály ke kurzu účetnictví – psací potřeby, sešity, učebnice a chytré tabulky, které vám usnadní práci. S sebou si stačí vzít kalkulačku, něco k jídlu a pití, případně notebook na lekce zaměřené na práce s programem Pohoda. Notebook si ale můžete za poplatek vypůjčit od vzdělávací společnosti po celou dobu trvání kurzu.

A kolik takový kurz stojí?

Cena kurzovného včetně všech materiálů se pohybuje od 5000 Kč do 14 000 Kč.

Po absolvování kurzu můžete pracovat jako účetní, mzdová účetní, fakturantka, daňový poradce či specialista na finanční výkazy.