Lexus LC označen za nejlepší kabriolet ve Velké Británii

Lexus LC označen za nejlepší kabriolet ve Velké Británii

13. 1. 2021 Vyp Od Redakce

Lexus LC 500 Convertible získal ocenění Nejlepší kabriolet roku 2021 v soutěži pořádané předním britským webem carwow.co.uk. Model vychází z vlajkového kupé LC a na trh byl uveden v létě 2020. Představuje to nejlepší z designu značky Lexus, jejího konstrukčního umu a mistrovského řemeslného zpracování takumi.

Web carwow.co.uk se zaměřuje na poradenství pro zájemce o nové i ojeté vozy. Má zhruba pět milionů čtenářů a je uznávaným a oblíbeným zdrojem informací a odborných názorů pro spotřebitele. V každoroční soutěži jsou oceňovány vozy různých kategorií a současně se veřejně hlasuje o hlavním vítězi kategorie Auto roku.

„Vzhled tohoto vozu je absolutně podmanivý. Jde o skutečně nádherný kabriolet s ohromujícím interiérem. Takže se pohodlně usadíte, stáhnete střechu a vychutnáváte si obdivné pohledy lidí, které míjíte,“ říká Mat Watson, obsahový ředitel webového srovnávače carwow.co.uk.

Přečtěte si také:  Lexus je opět nejspolehlivější značkou automobilů

„Nejsvůdnější kabriolet světa“

Hlavní návrhář Tadao Mori s celým týmem byl odhodlán vytvořit „nejsvůdnější kabriolet světa“, zachovávající dynamické a současně elegantní křivky coby charakteristický znak kupé. Tento úkol zahrnoval i konstrukci zbrusu nové stahovací látkové střechy s promyšleným mechanismem, jenž umožňuje složit střechu do velmi malého prostoru bez zasahování do zavazadelníku. Díky použitému uspořádání a speciálnímu krytu zavazadelníku je elegantní stylistické provedení zadní partie dokonale sladěno se zbytkem karoserie.

Lexus LC 500 Convertible

Podobně díky pečlivému odladění systému klimatizace, použití aerodynamických prvků napříč celým vozidlem a účinnému potlačení proudění vzduchu a utlumení hluku je zaručeno cestovní pohodlí s nataženou i staženou střechou. Zpevnění struktury karoserie na klíčových místech se odrazilo v zachování postoje a agility vozu.

Přečtěte si také:  Salonek Lexus na letišti v Bruselu opět zvolen nejlepším v Evropě

O pohon kabrioletu Lexus LC 500 Convertible se stará atmosférický motor 5,0 V8 s maximálním výkonem 464 koní. Ten ve spojení s desetistupňovou automatickou převodovkou Direct Shift uděluje vozu zrychlení z nuly na 100 km/h v pěti sekundách za vzrušujícího zvukového doprovodu, který si řidič o to více vychutná se staženou střechou.