S opětovným rozvolněním dálkových letů ožívá i zájem o ně. Oproti loňsku vzrostl u Čechů na čtyřnásobek

S opětovným rozvolněním dálkových letů ožívá i zájem o ně. Oproti loňsku vzrostl u Čechů na čtyřnásobek

24. 10. 2022 Vyp Od Pavel Srp

S postupně rozvolňujícími se opatřeními sílí zájem cestovatelů o dálková letecká spojení. Kromě letů na kratší vzdálenosti, které mezi Čechy v letošním roce dominovaly, vzrostl zájem také o ty dálkové. Data travel-tech společnosti Kiwi.com ukazují, že rezervace dálkových letů se mezi lety 2019 a 2021, tedy v průběhu pandemie, snížily přibližně o 80 %. Nicméně letošní rok opět hlásí nárůst, a to dokonce čtyřnásobný.

V letošním roce byl největší zájem o cesty do New Yorku, Dubaje, Toronta, Bangkoku a Vancouveru. Co se rezervací na příští rok týče, Češi nejčastěji nakupují cesty do Hanoje, která je následována Port Blair, New Yorkem, Banjulem a Vancouverem.

Přečtěte si také:  Chystáte se v létě na dlouhé výlety na kole či na sporty, na které není vaše tělo zvyklé? Pozor na svalové křeče

„Očekáváme, že zájem českých cestovatelů o dálkové lety v příštím roce ještě více poroste, a to jak na západ do Severní Ameriky, tak na východ do Asie, která byla pro zahraniční turisty dva roky takřka uzavřena. Nejnověji o svém otevření informovalo minulý týden Japonsko,” komentuje aktuální situaci Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka Customer Experience v Kiwi.com.

Rezervace dálkových letů českých cestovatelů na příští rok aktuálně tvoří přibližně 10 % všech rezervací, což lehce převyšuje stav před pandemií v roce 2019. Avšak přesto, že se zájem o dálkové lety zvýšil, zůstávají mezi Čechy v letošním roce nejvyhledávanější lety na kratší vzdálenosti, které volí téměř tři čtvrtiny (73 %) Čechů s nejčasněji rezervovanými lety do Říma, Londýna, Milána, Barcelony či Paříže.