Rolls-Royce umí k reálnému SUV Cullinan na zakázku vyrobit jeho zmenšenou verzi. Cenu raději neprozradil

Rolls-Royce umí k reálnému SUV Cullinan na zakázku vyrobit jeho zmenšenou verzi. Cenu raději neprozradil

23. 5. 2020 Vyp Od Redakce

Rolls-Royce Cullinan v loňském roce pomohl britské automobilce vytvořit prodejní rekord. Abychom byli úplně přesní, loňský rok byl, co se prodejů týče, nejúspěšnější v celé historii značky, která oproti roku 2018 zaznamenala 25% nárůst. A to vše udělalo jedno velmi luxusní SUV, které si zákazníci oblíbili. A to natolik, že se automobilka rozhodla začít vyrábět novou a velmi speciální verzi tohoto modelu.

Z továrny vyjíždí v měřítku 1:8, což ale neznamená, že by šlo o nějakou předraženou hračku pro děti. Právě naopak, jde o totiž o malé umělecké dílo. A každý z vyrobených kusů je navíc jiný, upravený přesně podle požadavků toho, kdo si jej objednal. Stejně, jako v případě velkého Cullinanu, i malý model je vyráběn jen za zakázku. Nepůjde o něco, co se dá jen tak koupit u dealera.

450 hodin práce

Každý jeden Cullinan v měřítku 1:8 je složen z tisícovky jednotlivých dílů, přičemž jeho výroba zabere 450 hodin. To je asi polovina času, kterou specialisté z Rolls-Royce potřebují k výrobě velké verze Cullinanu. Každý zákazník má na výběr ze 40 000 předpřipravených barev, ale není problém auto nalakovat i barvou, jakou si zákazník usmyslí. Ostatně, právě u Rolls-Royce umí s lakováním hotové divy a nic pro ně není nemožné. A mimochodem, každý jeden model je samozřejmě lakován ručně. Jak také jinak…

Značka Rolls-Royce je dobře známa pro svůj cit k detailům a i modelu tomu není jinak. Interiér je vpravdě fantasticky zpracovaný, sedadla mají ručně dělané výšivky, dřevěné obložení je opravdu ze dřeva a každý jeden šev byl dělán ručně. Auto má navíc plně funkční osvětlení a pod kapotou skvěle udělanou repliku 6,75litrového dvanáctiválce.

Cenu Rolls-Royce samozřejmě neprozradil. Navíc se může hodně lišit podle toho, jaké specialitky si jednotliví zákazníci vymyslí a objednají. Něco nám ale říká, že si za cenu tohoto modelu budete u jiných značek moci koupit plnohodnotné auto. A nejspíš velmi dobře vybavené…

Přečtěte si také:  Luxus je v kurzu! Rolls-Royce prodává jako nikdy dřív