zena-bazen

Přelivový bazén na zahradu: Jaké jsou jeho vlastnosti a přednosti?

22. 11. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

V případě, že už v nadcházející sezoně chcete mít venku na zahradě vybudovaný vlastní bazén, díky němuž už byste nemuseli neustále navštěvovat veřejné plovárny, je dobré o jeho pořízení začít uvažovat už nyní. Máte přitom možnost volit hned z několika variant. Jako dobré řešení se z řady důvodů vyplatí investovat do takzvaného přelivového modelu.

Plastové bazény

Obecně se dá říci, že dnešní moderní bazény na soukromé pozemky se vyplatí volit spíše v plastovém provedení. Klasické betonové varianty jsou totiž mnohem náročnější na výstavbu. Plastový bazén oproti domu zkušená firma dokáže zrealizovat velmi rychle, zpravidla během pár týdnů od přijetí objednávky.

Přečtěte si také:  Trendy obývacích pokojů, které inspirují k přeměně

Charakteristika přelivového bazénu

Přelivový bazén představuje tradiční řešení. Jde o model, který má po celém obvodu malé žlábky, jež jsou opatřené ochrannou mřížkou. Do těchto žlábků stéká voda, načež míří k filtračnímu zařízení. Následně se pak přefiltrovaná přes trysky vrací zpět do bazénu. Velkou výhodou je fakt, že mřížka zamezuje vniknutí větších nečistot, navíc se voda filtruje rovnoměrně po celém obvodu bazénu.

Srovnání s dalšími druhy

Přelivový bazén dokonale splyne s pozemkem, neboť zpravidla bývá takřka v rovině s okolní zemí. To lze z estetického hlediska považovat za velkou přednost oproti nadzemním bazénům. Ve srovnání se skimmerovým bazénem, u něhož dochází k filtraci vody skrz skimmery zabudované přímo ve stěnách, jde většinou i o levnější produkt. Drobnou nevýhodou může být fakt, že přelivový bazén musíte udržovat stále naplněný po okraj, jinak voda do kanálků nebude přetékat, tím pádem nedojde k její pravidelné a účinné filtraci.

Přečtěte si také:  Pět hlavních důvodů, proč nemovitosti nezlevní

Prodejce přelivových bazénů v ČR

Plastové bazény dle vašeho přání (velikosti, tvaru, modelu) zajistí společnost ALBIXON. Tato renomovaná firma má s realizacemi zahradních bazénů dlouholeté zkušenosti. Používá velmi odolné plastové materiály, které bez problémů vydrží i v náročnějších podmínkách. Zvolíte-li řešení se zastřešením a vyhříváním, budete moci svůj nový bazén využívat nejen během letní sezony, ale klidně celoročně.

Foto: Pixabay