Ocenění za design pro novou úpravu stanice metra Javel – André Citroën v Paříži

Ocenění za design pro novou úpravu stanice metra Javel – André Citroën v Paříži

22. 5. 2019 Vyp Od Pavel Srp

Stanice pařížského metra Javel – André Citroën, kterou projdou každoročně 2 miliony cestujících, byla v červnu 2018 rekonstruována a nyní představuje historii značky Citroën, která v letošním roce slaví 100. výročí založení.

Tato cesta do historie značky Citroën, která byla připravena společně s podnikem RATP, nabízí chronologickou vizuální podívanou a trvalou architektonickou instalaci na míru, která začíná u vstupu a vede přes chodby až na nástupiště.

Zážitkové a poučné vyprávění spojuje panely na zdech a digitální zařízení s interaktivními displeji, jejichž prostřednictvím je možné navštívit virtuální muzeum značky Citroën Origins: www.citroenorigins.com.

Nová podoba stanice, která byla slavnostně otevřena v červnu 2018, získala bronzovou medaili v hodnocení Grand Prix Stratégies du Design 2019 v kategorii Veřejný prostor – Značení – Muzeografie. Citroën byl takto oceněn již počtvrté, v předchozích letech šlo o novou koncepci showroomu La Maison Citroën, virtuální muzeum Citroën Origins, a dřevěné modely Citroën Origins.

Přečtěte si také:  Realitka nesmí účtovat pokutu za neuzavření smlouvy, polovina z nich to přitom v rezervačních smlouvách uvedeno má

Archiv:

 

Nová podoba: