Na BMW M Day přijelo přes 200 bavoráků. Pozornost budilo i BMW XM

Na BMW M Day přijelo přes 200 bavoráků. Pozornost budilo i BMW XM

27. 3. 2023 Vyp Od Pavel Srp

Rekordní počet majitelů, příznivců a fanoušků M modelů BMW mělo v pátek 24. března 2023 na Autodromu Most možnost poprvé v České republice vidět zbrusu nová BMW XM. V boxech, ale také během spanilé jízdy v pohybu, byly přítomné dvě verze – výrazně modrá Marina Bay s leskle černými ozdobnými lištami kolem oken M Shadow Line a černá Carbon Black se zlatými ozdobnými prvky. Oba vysokovýkonné plug-in hybridní M modely poháněné kombinací zážehového motoru V8 a elektromotoru s celkovým výkonem 480 kW/653 koní zaujaly nejen svým expresivním designem, ale také interiérem. Kromě kvalitních materiálů ohromovala celková atmosféra s trojrozměrně tvarovaným stropem a zadní částí interiéru připomínající salónek.


Odjezd a řazení na spanilou jízdu a průjezdy po okruhu:


Kromě nových BMW XM bylo na srazu BMW ///M Day 2023 k vidění také několik zbrusu nových BMW M3 Competition Touring. Součástí programu byly jízdy po okruhu vlastními vozy, ale také taxijízdy s profesionálním řidičem a několik rychlých kol v podání BMW M4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Jednu hodinu po poledni se na trať postavily přítomné vozy a proběhla tradiční spanilá jízda.

Vynikající atmosféra, vzrušené debaty na témata spojená s ryzí radostí z jízdy BMW M a spousta zábavy posunuly sedmý ročník tradičního březnového srazu opět na novou úroveň. Na Autodrom Most přijelo během dne více než 210 vozů, což znamená, že letošní ročník byl nejen z pohledu počtu vozů rekordní. Zkrátka vydařená premiéra pro nové BMW XM.