Máme ho doma většinou každý: Pivo obsahuje velké množství vitamínu B a teplé léčí nachlazení

Máme ho doma většinou každý: Pivo obsahuje velké množství vitamínu B a teplé léčí nachlazení

9. 5. 2024 Vyp Od Pavel Srp

Podle jedné finské studie se zjistilo, že každá láhev piva snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů až o 40%. Navíc zlepšuje trávení, zejména tmavé pivo. Obsahuje rozpustnou vlákninu, která hraje důležitou roli při průchodu střevy. Nedostatek vlákniny způsobuje většinou zácpu.

Další známé fakty o pivu

Pití piva také přispívá ke snížení hladiny LDL cholesterolu. Obsahuje množství vitaminů B (B1, B2, B6 a B12). Vitamin B12 je známé antianemikum. Pivo také posiluje kosti, protože obsahuje křemík, který zvyšuje jejich hustotu.

Pivo je také lékem na nespavost. Po pivu nám dobře spí díky laktoflavinu a kyselině nikotinové. Na rozdíl od nepivářů snižuje pivo i riziko infarktu až o 40–60%. Je dobrou prevencí krevních sraženin. U pivářů je méně pravděpodobné, že onemocní na Alzheimerovu chorobu nebo demenci, údajně totiž zlepšuje paměť. Na univerzitě v Montrealu potvrdili také fakt, že dva sklenice piva denně pomáhají snížit stres a úzkost z povolání.

Pivo jako lék na nachlazení

Je neuvěřitelné, že pití teplého piva účinkuje na nachlazení. Ječmen totiž má zahřívací účinky, zlepšuje krevní oběh a usnadňuje dýchání. Pokud se vám tedy těžko dýchá, pivo by vám s tím mělo pomoci. Poskytuje také úlevu při bolestech kloubů a zvyšuje imunitu. Do teplého piva v množství jedné lahve přidejte čtyři malé lžičky medu.

Dobrá zpráva: krásnější pleť díky pivu

Některé vitamíny v pivu regenerují kůži a mají pozitivní vliv na pigmentaci. Kůže se tak stává hladší a vláčnější.

Myšlenkou u těchto výhod samozřejmě není žádné opíjení se, ale dát si osvěžující pivo tu a tam v rozumné míře přináší i určité zdravotní benefity, jak sami vidíte. Působí blahodárně jak vnitřně, tak zvenčí při různých kosmetických a koupelných procedurách.

Foto: Pexels.com