Lexus Luxury Yacht představuje nejnovější jachtu LY680

Lexus Luxury Yacht představuje nejnovější jachtu LY680

26. 3. 2024 Vyp Od Pavel Srp

Dosavadní model Lexus Luxury Yacht s označením LY650 bude nahrazen novým provedením LY680 s několika zajímavými vylepšeními. Lexus se etabluje jako značka luxusního životního stylu, přičemž vlajková jachta Lexus Luxury Yacht je zhmotněním designové filozofie Crafted značky Lexus. Zakoupit si ji mohou zatím pouze zájemci v Japonsku.

Vnější podoba plavidla představuje designovou filozofii L-finesse značky Lexus. Interiér zaujme mimořádným řemeslným umem až po nejmenší detail s cílem nabídnout pohodlný životní prostor. Jachta přináší stabilní manévrovatelnost, skvělé cestovní pohodlí a tichý chod.

Přečtěte si také:  Elektrokoloběžky v Česku: Jaké frčí nejvíc, jak vybrat tu pravou, a na které potřebujete řidičák

Výrobu zajišťuje společnost Horizon Group s prvotřídní pověstí pokročilých technologií odladěných při stavbě superjachet. Silné stránky obou značek, tedy konstrukční um Horizon Group ve stavbě jachet ve spojení se systémem výroby Toyota Production System, se podařilo přetavit v další vylepšení.

První kusy by měly být k dispozici na jaře 2026. Po vyhodnocení zákaznické poptávky bude rozhodnuto o budoucím prodeji na dalších zahraničních trzích.

Zvětšení flybridge a koupací plošiny znamená více místa pro zábavu a odpočinek

Na flybridge prodlouženém o 1400 mm najdeme pohodlnou relaxační pohovku a gril. Dále byla o 700 mm prodloužena koupací plošina, a je zde tak možné provozovat nejrůznější aktivity na volném moři, včetně používání malých člunů.

Přečtěte si také:  Podzimní nástrahy na silnicích: Pozor dejte na nízké slunce, zvěř i ledovku

Společnost Horizon Group, která bude pověřena stavbou plavidel LY680, je předním asijským výrobcem luxusních jachet, jenž se specializuje na zakázkovou výrobu jachet s využitím pokročilých technologií a způsobů výroby. Spojením elegantního stylu, jenž vychází z designové filozofie, L-finesse značky Lexus, a konstrukčních schopností společnosti Horizon Group, odladěných při stavbě superjachet, se podařilo efektivně využít silné stránky obou značek k vytvoření vskutku velkolepé jachty.

 Lexus Luxury Yacht LY680