Kde se dá skvěle potápět? Těchto 6 destinací byste neměli vynechat

Kde se dá skvěle potápět? Těchto 6 destinací byste neměli vynechat

6. 5. 2024 Vyp Od Pavel Srp

Potápění je úžasný způsob, jak objevovat skryté krásy světa pod vodou. Ať už jste zkušený potápěč nebo teprve začínáte, existuje nespočet úžasných lokalit, které můžete prozkoumat. Teď vám ukážeme 6 lokalit na světě, které byste rozhodně neměli vynechat!

Velký bariérový útes, Austrálie

Velký bariérový útes je největší korálový útesový systém na světě a je domovem neuvěřitelné rozmanitosti mořského života. Můžete zde vidět všechno, od barevných ryb a korálů až po žraloky a želvy. Potápění nebo šnorchlování na Velkém bariérovém útesu je nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

Velká modrá díra, Belize

Velká modrá díra je obrovský ponorný propadlina nacházející se u pobřeží Belize. Je to jedna z nejoblíbenějších potápěčských lokalit na světě a je domovem různých mořských živočichů, včetně žraloků býčích, žraloků útesových a rejnoků. Potápění ve Velké modré díře je vzrušující a náročný zážitek, který je vhodný pouze pro zkušené potápěče.

Great Blue Hole.jpg

Autor: U.S. Geological Survey (USGS) – Source: [1], fetched September 2006. Caption on this USGS web page was, „Blue Hole: Aerial view of the 400-ft-deep oceanic blue hole (Lighthouse Reef Atoll Blue Hole) located east of Belize.“, Volné dílo, Odkaz

Galapážské ostrovy, Ekvádor

Galapážské ostrovy jsou souostrovím sopečných ostrovů nacházejících se v Tichém oceánu. Jsou známy svou jedinečnou flórou a faunou, včetně obrovských želv, leguánů a mořských lvů. Potápění na Galapágách vám nabízí jedinečnou příležitost vidět tyto úžasné živočichy v jejich přirozeném prostředí.

Rudé moře, Egypt

Rudé moře je domovem jednoho z nejrozmanitějších korálových útesových systémů na světě. Naleznete zde širokou škálu ryb, korálů a jiných mořských živočichů. Potápění nebo šnorchlování v Rudém moři je skvělý způsob, jak zažít krásu podmořského světa.

Vyhledejte si dovolenou s Invia.cz:

Raja Ampat, Indonésie

Raja Ampat je souostroví nacházející se na západním pobřeží Nové Guiney. Je to oblast s největší biodiverzitou mořského života na světě. Naleznete zde více než 1 500 druhů ryb, 537 druhů korálů a 600 druhů měkkýšů. Potápění v Raja Ampat je snem každého potápěče.

Palau

Palau je ostrovní stát nacházející se v Tichém oceánu. Je známý svými krásnými korálovými útesy, jeskyněmi a vraky lodí. Potápění v Palau vám nabízí možnost vidět různé mořské živočichy, včetně žraloků, rejnoků a dugongů.

To je pouze několik z mnoha úžasných potápěčských lokalit na světě. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, potápění je skvělá volba. Neotálejte a objevte krásy podmořského světa!

Foto: pexels.com