Kam vyrazit na výlet autem po jižní Moravě? Máme pro vás několik tipů

Kam vyrazit na výlet autem po jižní Moravě? Máme pro vás několik tipů

8. 11. 2019 Vyp Od Redakce

Další díl seriálu Počesku z produkce Toyoty vás tentokrát vezme na jižní Moravu. Nejen za vínem, ale také za dalekou i nedávnou historií a především krásnou krajinou Pálavských vrchů a jejich okolí.

Všechny tipy kam vyrazit na výlet najdete zde.

Po stopách historie

Svoji cestu začněte v Brně. Nejen proto, že se tohle město stává čím dál modernějším, ale protože je tu jedna ze zásadních staveb české historie a světové architektury. Vilu Tugendhat navrhl slavný architekt Mies van der Rohe. Přijeďte obdivovat dokonale světlý prostor, který jako by neměl hranice mezi interiérem a krásnou zahradou. Můžete také zavzpomínat, jak právě v ní ve stínu lípy Václav Klaus a Vladimír Mečiar domlouvali rozdělení Československa.

Kdybyste chtěli objevovat ještě starší historii, namiřte své kroky ke zřícenině hradu Děvičky. Tyčí se nad krásnou krajinou Pálavských vrchů už od 13. století. Výstup sem je sice trochu náročnější, ale o to víc vás nadchne ten výhled na Pavlov a Novomlýnskou nádrž. Ze samotného hradu se dochovaly povětšinou jen silné obvodové zdi a část polozasypaných sklepení.

Přečtěte si také:  Místo vlastnění auta sdílení nebo spolujízda. Toyota rozjíždí novou firmu s předplacenými službami

Na výlety z Pálavy

Právě na Pálavě je nejlepší udělat si základnu. Už proto, že právě z této oblasti pocházejí ta nejlepší česká vína a bez ochutnávky byste neměli odjíždět. Zajděte třeba do Rodinného vinařství Kateřiny Šílové. Ubytujte se buď přímo v jednom z vinařství, které kromě sklípků dnes už nabízejí velmi moderní prostory, anebo v Mikulově, který vám připomene kouzlo italských městeček a je tu krásně ve všech ročních obdobích. Ne nadarmo se místnímu okolí přezdívá Moravské Toskánsko.

20191018_TOYOTA_POCESKU_JIZNI_MORAVA_MORAVSKE_TOSKANSKO_CZ_LR_0020

Na výlet pak určitě vyrazte do areálu Bukovanský mlýn, který je celý vystavěný v tradičním stylu moravského Slovácka se stylovými rustikálními interiéry navozujícími neopakovatelnou atmosféru. Zamilují si to tu určitě i děti – mají tu totiž spoustu zvířat a kromě prohlídky si tu lze zahrát třeba minigolf.

Přečtěte si také:  Nejhodnotnější automobilovou značkou na světě je podle Interbrand Toyota

Nejen kvůli pověstnému vínu se vydejte do Velkých Bílovic. Jen kousíček za nimi je vrch Hradištěk, na němž stojí romantická kaplička. Zvlášť při západu slunce je to tu velká romantika. Neměli byste si nechat ujít ani Valtice. Rovněž nejen kvůli vínu, ale rozhodně vás nadchne i kolonáda Reistna, která funguje i jako vyhlídka.

S ohledem na přírodu

Abyste zvládli cesty úzkými uličkami, ale i kopcovitou krajinou a žádný terén vás nezaskočil, jen fajn mít auto, které tyto vlastnosti kombinuje. Přesně takový je Lexus NX, který byl stvořen jako inteligentní SUV do města i do přírody. Pokud si navíc zvolíte hybridní pohon, budete díky nízké spotřebě šetřit peníze za benzín, a díky nízkým emisím i životní prostředí.

Přečtěte si také:  Toyota nejsou jen auta. Kvůli městu budoucnosti zakládá nové firmy

Autory seriálu Počesku, v němž Toyota a Lexus představují různé části České republiky, jsou David Broda a Jonáš Mejtský.

20191018_TOYOTA_POCESKU_JIZNI_MORAVA_MORAVSKE_TOSKANSKO_CZ_LR_0023