Hennessy debutuje s krátkým filmem režírovaným Ridleym Scottem, který diváky bere na smyslovou cestu

Hennessy debutuje s krátkým filmem režírovaným Ridleym Scottem, který diváky bere na smyslovou cestu

14. 2. 2019 Vyp Od Redakce

Palírna Hennessy uvedla krátký film „Sedm světů” režiséra Ridleyho Scotta, který zkoumá sedm příchutí v každé kapce koňaku Hennessy X.O.

Palírna Hennessy dnes vydala velkolepý krátký film legendárního režiséra Ridleyho Scotta, který zobrazuje odyseu, kterou můžete zažít při každém ochutnání koňaku Hennessy X.O. Kampaň byla vytvořena reklamní agenturou DDB Paris, kreativním partnerem palírny Hennessy. Značka luxusních koňaků také oznámila, že 60sekundová verze filmu bude mít premiéru během 91. předávání Oscarů dne 24. února na stanici ABC, což posilí filmovou atmosféru kampaně díky jedné z nejvíce oslavovaných nocí v Hollywoodu.

Hennessy spolupracuje s režisérem Ridleym Scottem

Doplněním myšlenky, že „Každá kapka Hennessy X.O je Odyssea”, nominovaný režisér filmů The Martian a Gladiator, stejně jako kultovních filmů Alien and Blade Runner, vytváří velkolepou vizuální cestu, která objevuje sedm chuťových scénářů v surrealistickém, smyslovém vyprávění. Tento film je kreativní interpretací každé chuti, popsané degustační komisí palírny Hennessy (Comité de Dégustation) jako ilustrace chutí a nádechů koňaku Hennessy X.O: sladký nádech, rostoucí teplo, pikantní příchuť, splývavý plamen, čokoládové utišení a dřevité tóny kulminující nekonečnou odezvou.

„Tento projekt mne lákal, protože jsem byl inspirován potenciálem umění a zábavy, který byl potřebný ke vzniku tohoto příběhu,” řekl Ridley Scott. „Hennessy má skvělý výrobek a já jsem měl to štěstí, že jsem jej mohl volně interpretovat a vytvořit něco úžasného. Myslím, že lidé budou ohromeni, až tento film uvidí.”

Všech sedm příchutí se evokativně formuje pod vedením ikonického filmaře, s jeho rozvratným smyslem pro vyprávění, jedinečným osvětlením a schopností pro radikální a technické inovace. Sedm příchutí představených jako jednotlivé světy je oživeno prostřednictvím úžasné a extrémní fyziografie. Režisér nechává na představivosti diváka, zda se děj filmu odehrává v budoucnu nebo v minulosti, ve skutečnosti nebo ve snu, když nás provází živými scénami, které nabízejí záběry z každého světa.

Scottův film zobrazuje shromažďování třpytivé zlaté kapaliny, lidské postavy, které procházejí ve stínu bronzových obrů, androidy ožívající prostřednictvím kořeněných synapsí, bytosti proklouzávající ohnivou atmosférou a mírumilovně meditující mezi levitujícími kameny, zatímco bohaté lesy jsou rozmazané neviditelnými duchy. S vyvrcholením filmu vidíme světy, které koexistují ve všudypřítomné mlze a připomínají um režiséra, který dokáže diváky přenést do jiných světů.

Produkční tým „Sedmi světů” zahrnuje globální lídry v oblasti vizuálních efektů z filmové společnosti Moving Picture Company (MPC), kteří dříve spolupracovali se Scottem na filmech Alien, The Martian a Blade Runner a znovu se s ním spojili, aby pomocí počítačové grafiky navrhli efekty, které jsou doslova „z jiné planety”. Skladatel Daniel Pemberton, který dříve pracoval na Scottově filmu All Money in the World a The Counseller, vytvořil jedinečný a nečekaný doprovod, který dokonale doplňuje režisérovo vnímání koňaku Hennessy X.O. Scottova produkční společnost RSA Films tento film produkovala.

„Pro palírnu Hennessy je ctí spolupracovat s vizionářem, jako je Ridley Scott,” řekl globální ředitel pro marketing společnosti Hennessy, Michael Aidan. „Tento film představuje uměleckou genialitu Ridleyho, který vyzdvihl podstatu Hennessy X.O prostřednictvím zábavy, která překračuje hranice tradiční reklamy.”

„Když jsme se vydali za tímto dobrodružstvím, snili jsme o vytvoření filmu, který bude opravdu jiný. Ale ani v našich nejdivočejších snech jsme si nedokázali představit, že objevíme tolik neuvěřitelných nových světů. Společně s palírnou Hennessy a Ridleym Scottem jsme přesvědčeni, že jsme dosáhli nového standardu v reklamě,” říká Alexander Kalchev, kreativní ředitel společnosti DDB Paris.