Finská sauna pečuje o zdraví vaší rodiny

Finská sauna pečuje o zdraví vaší rodiny

2. 6. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Pro své zdraví můžete dělat spoustu věcí: sportovat, zdravě jíst, cvičit… anebo si koupit saunu. Tedy, ne že by samotná sauna uměla zařídit, že se budete cítit fit a dožijete se sta let, to ne. Rozhodně však finská sauna vaše zdraví podpoří, pomůže vašemu imunitnímu systému vzdorovat spoustě nemocí a dokonce umí prodloužit život.

Kdo chodí pravidelně do sauny, žije déle

Zní to až příliš dobře na to, aby to byla pravda?

Vědci z finské univerzity sledovali 2 300 mužů ve věku od 42 do 60 let po dobu 30 roků. Výsledek byl přinejmenším zajímavý: muži, kteří se saunovali 2x až 3x týdně měli o 23 % nižší riziko kardiovaskulární nemoci ve srovnání s těmi, kdo se saunovali pouze 1x týdně.

Mužům, kteří se saunovali pravidelně každý den, hrozily zdravotní problémy se srdcem dokonce o 48 % méně. To už je číslo, které stojí za zamyšlení. Pravidelné vystavování organismu vysokým teplotám v kombinaci se suchým vzduchem a nízkou vlhkostí tedy má přímou souvislost s lepší kondicí srdce.

mangazine.cz_saunasystem_cz_01

Testy se realizovaly v typické finské sauně s elektrickými saunovými kamny a kameny polévanými vodou.

Finské sauny prospívají tělu i tím, že v nich lidé odpočívají a relaxují. Tím se snižuje hladina stresu a vzrůstá doba strávená odpočinkem. To vše je dokonalý recept na snížení rizika kardiovaskulárních problémů.

Na problémy se spánkem zapomeňte

Trápí vás nespavost, večer nemůžete usnout nebo se často budíte? Zkuste si naordinovat pobyt v sauně – během saunování se totiž vyplavuje hormon endorfin, který podporuje dobrou náladu, tělo se zklidní a zpomalí se energetické procesy.

Mimo jiné saunování zmenšuje bolesti hlavy a migrény.

Konec studených nohou a povadlé pleti

Finové tvrdí, že sauna je vlastně zázrak. A mají pravdu. Saunování má vliv na všechny orgány v těle. Pomáhá léčit dýchací potíže a astma, zmenšuje bolesti svalů a kloubů, zlepšuje prokrvení nohou i rukou – až ke konečkům prstů. Tuto vlastnost uvítáte, pokud vás trápí pocit studených nohou.

Finská sauna rozšiřuje cévy a póry kůže, díky čemu se lépe vyplavují nečistoty ven z těla a odbourávají se toxiny. Pokožka se díky tomu přirozeně napíná, zpevňuje, vyhlazuje a na pocit je jemná a hladká.

mangazine.cz_saunasystem_cz_02

Prodej saun rok od roku narůstá. To vše dokazuje, že lidé si jsou zdravotních a relaxačních účinků finské sauny dobře vědomi.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči do našeho showroomu v Praze – Uhříněvsi, jak může vypadat luxusní sauna na míru. A pokud se objednáte předem, saunu vám roztopíme a budete si ji moci nezávazně vyzkoušet.

www.saunasystem.cz