Darování spermatu: Super brigáda, ale jen pro „vyvolené“

Darování spermatu: Super brigáda, ale jen pro „vyvolené“

1. 6. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Práce musí bavit. Ale kdo vám dneska nabídne slušnou částku za aktivitu, kterou bez mrknutí oka označíte jako příjemnou? Takových jobů moc není, ovšem najdou se i výjimky. Co kdyby vám někdo zaplatil za něco, co děláte běžně (a rádi) zadarmo? Co takhle až dva tisíce korun za masturbaci? Žádný příslib budoucí platby, ale hezky „na dřevo“, no neberte to… Poptávajícím překvapivě není provozovatel Pornhubu – ochotné muže hledají IVF centra po celé České republice.

České matky už dávno nerodí jako o závod

A teď trochu seriózně, přeci jen jde o zachování evropské populace. Na světě sice běhá kolem 7,3 miliardy lidí, nicméně z demografického hlediska některé destinace výrazně zaostávají. Počet obyvatel České republiky sice v průběhu poslední dekády narostl o pěkných pár set tisíc kusů, ale podstatnou část způsobila migrace. Míra porodnosti českých žen naopak klesá. Pro srovnání: vrcholu dosáhla v roce 1974, kdy na jednu ženu připadalo 2,46 dítěte. V roce 2016 měla průměrná Česka pouze 1,57 dítěte. A bude hůř!

Daruj sperma, společnost tě ocení

Zmíněnou brigádou tedy nemáme na mysli nic jiného než darování spermií. Odměnou pak finanční kompenzaci, která se v závislosti na podmínkách konkrétního IVF centra pohybuje kolem částky dvou tisíc korun.

Male sperm donor visiting clinic

Kdo může a kdo ne?

Na první pohled jde o snadno (a rychle) vydělané peníze. Placenou masturbaci – pardon – darování spermatu lze přitom absolvovat několikrát, takže si ve finále přijdete na zajímavou částku. Potíž je v tom, že sítem neprojde každý. Dokonce ani každý druhý – centrum asistované reprodukce má na zájemce vysoké nároky.

Zda při výběrovém řízení postoupíte do dalšího kola a budete vpuštěni do malé místnůstky s křeslem a hanbatými časopisy, závisí především na spermiogramu a dalších zdravotních testech. Jinými slovy – sperma mohou darovat pouze jedinci v perfektní zdravotní kondici.

Hlavně se nezarazte, když vám lékař nabídne zmrazení spermatu „na horší časy“. Teď se vám mršky hýbou a máte jich víc než dost, ale za pár let může být všechno jinak. Nezdravý životní styl udělá své, a nakonec to může být vaše partnerka, kdo bude potřebovat dárce spermatu…