Dacia Duster dostala pořádné off-roadové doplňky. Teď je z ní drsný teréňák

Dacia Duster dostala pořádné off-roadové doplňky. Teď je z ní drsný teréňák

5. 8. 2019 Vyp Od Redakce

Dacia Duster je velmi schopné auto v terénu, o tom jsme se už přesvědčili. Jenže nikdy není tak dobrá, aby nemohla být ještě lepší. I proto jsou tu chlapi z Delta 4×4, kteří přidali další pořádné terénní vybavení. Zastaví teď Duster vůbec něco?

Dacia je sice budgetová značka a vyhledávají ji lidé, kteří za své peníze chtějí co nejvíc hodnoty. Za své peníze dostanou auto s ověřenou technikou ale s minimem moderních asistenčních prvků výbavy. To, že auto nemá aktivní hlídání jízdních pruhů, adaptivní tempomat nebo další podobné prvky, jim určitě nevadí. Naopak potěší, že je v nabídce pohon všech kol.

Ten mimo silnici opravdu oceníte, a to nemusí být ani mokro nebo bláto. Pohon všech kol pomůže i v případě vykřížení náprav, kdy se auto přesto díky elektronice dokáže kamsi vyškrábat. Delta 4×4 ale přidává mnohem více. Tato německá spoleřnost totiž z Dusteru udělá opravdový terénní speciál. Nebude to ale levná záležitost!

Na fotografiích je auto vybaveno prakticky kompletně. Základem úpravy je zvýšení podvozku o 3 centimetry. Na podvozek přibylo ochranné okrytování proti nárazu. Cena? 450 eur. Všimnout si můžete i terénních pneumatik BF Goodrich, za něž budete muset zaplatit přibližně 1800 eur. Pokud byste se přesto dostali do šlamastyky, odkud není výjezdu, můžete si za 1200 eur pořídit 2tunový naviják. Na autě z fotek nechybí ani ochranný rám, přídavná světla, ale i střešní nosič.

Auto tak, jak ho vidíte na fotkách, má příplatkové prvky dohromady za téměř pět tisíc eur! A to je skoro polovina pořizovací ceny nové Dacia Duster. S tímhle autem se ale nebudete muset bát nejen vyjet ze silnice na pole, ale klidně i na expedici do rumunských hor.

dacia-duster-delta-4x4