České reprosoustavy se šíří Asií a zazní i na světovém veletrhu domácí elektroniky v Šanghaji

České reprosoustavy se šíří Asií a zazní i na světovém veletrhu domácí elektroniky v Šanghaji

13. 3. 2019 Vyp Od Redakce

Společnost Acoustique Quality dnes informovala o své účasti na veletrhu AWE v Šanghaji. Pokračuje tak v tažení na asijské trhy. Šanghaj se tak stane další světovou metropolí, která se osobně setká s limitovanou edicí high-end reprosoustav AQ Passion 25 LE. Celou rodinu reprosoustav AQ Passion a AQ Pontos doplní i špičkové elektronkové zesilovače KR-Audio. Výrobce si od prezentace slibuje nejen rychlejší šíření produktů na čínském trhu, ale také setkání s dalšími potenciálními partnery.

„Kromě exportu do Číny se nám během posledních 5 měsíců podařilo spustit prodej i na dalších asijských trzích,“ doplnil Karel Svoboda. „První zásilky již odešly také do Indie, Izraele a na Taiwan. Věříme, že přítomnost na veletrhu AWE v Šanghaji nám pomůže posunout vývoz ještě dál.“

Milionová reprezentace z Česka

Návštěvníci veletrhu AWE se mohou těšit nejen na to nejlepší z produkce Acoustique Quality, ale také na elektronkové zesilovače KR Audio. Ty se kromě úchvatného zvukového projevu pyšní i ruční výrobou v Praze. Naprostým unikátem jsou ručně foukané elektrony KR T-1610, které jsou těmi největšími, jaké kdy byly v audiu použity. Avantgardní skvost s cenovkou 697 000 Kč tak bude skvělým partnerem pro vlajkovou reprosoustavu AQ Passion. Ty pořídí nejnáročnější milovníci audia za 485 000 Kč.

Limitovaná edice k 25. výročí společnosti

Chybět nebude ani poslední přírůstek do vrcholné flotily reprosoustav Acoustique Quality, který vznikl k příležitosti 25. výročí založení společnosti AQ. Konstrukce reprosoustav AQ Passion 25 LE, vyrobených v omezené v edici 25 párů, čerpá ze zkušeností nabytých při vývoji vlajkové lodi AQ Passion. Nechybí aktivní systém tlumení vnějších stěn DBS, 3D tvarovaná čelní stěna, ani prostorově uložené měniče pro co nejlepší sesazení všech pásem. Samozřejmostí je i propracovaná výhybka a značková vnitřní kabeláž Audio Quest Rocket 33. V rámci oslavy 25. výročí nastavil výrobce cenu na 100 025 Kč.