penize

Cena plynu a elektřiny vás nemusí děsit – Jak snížit výdaje za energie?

21. 2. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Trápí vás vysoká cena plynu a elektřiny? Pak vězte, že opravdu nemusí, neboť existuje hned několik osvědčených způsobů, jak snížit výdaje za elektřinu a plyn. A nemusíte přitom hned měnit dodavatele, řadu způsobů k úspoře za energie zvládnete realizovat sami. Pojďme si je představit.

První z možností, jak ušetřit za plyn a elektřinu, pokud je využíváte k vytápění, představuje zaizolování a utěsnění všech problémových míst, zejména tedy oken a dveří, jimiž by mohlo unikat teplo. Dále myslete i na pravidelnou péči a revizi elektrických či plynových kotlů, případně jiných zařízení, jež používáte k topení. Čím v lepším stavu totiž budou, tím dokáží efektivněji využívat svých zdrojů, v důsledku čehož budete platit za energie méně peněz. Zajímavou možností ke snížení výdajů za elektřinu a plyn je i pořízení termostatu, který dokáže regulovat množství uvolňovaného tepla, čímž dojde opět ke značné finanční úspoře.

Přečtěte si také:  Nízký a vysoký tarif elektřiny aneb jak platit za elektřinu méně

Cena plynu roste, ale vaše výdaje mohou klidně klesat

V konečném důsledku můžete značně ušetřit dokonce i na pořízení nových a hlavně úspornějších spotřebičů do vaší domácnosti. Spotřebič energetické třídy A+++ vám takto dokáže ušetřit stovky korun ročně – v případě obměny více spotřebičů se tedy bavíme o úspoře tisíců korun ročně! Pakliže si tedy k vám domů zakoupíte úspornější spotřebiče, cena plynu už pro vás nebude tak zásadní otázkou. Pokud by vás ale přeci jenom současné ceny plynu zajímaly, můžete si rozkliknout náš přehledný ceník plynu 2021.

Výdaje za plyn a elektřinu lze samozřejmě snížit i nalezením levnějšího poskytovatele těchto komodit – k nalezení toho pro vaši domácnost nejvhodnějšího poté můžete využít plyn srovnání. Hojně využívanou metodou k nižším platbám za energie je používání spotřebičů pouze při nízkém tarifu (nočním proudu). Zkrátka, zjistěte si u dodavatele, v jakých hodinách k vám domů proudí levnější energie, a vaši myčku či pračku zapínejte pouze v tu dobu.