byt-dum-domov

Proč je dobré mít pojištění domácnosti?

21. 2. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Pojištění domácnosti neboli pojištění veškerého movitého vybavení tvořícího domácnost (elektrických spotřebičů, cenností, nábytku apod.) vám může v mnohých případech ušetřit i statisíce korun, jež byste jinak museli platit ze svého. Při jakých konkrétních příležitostech vás zachrání, a proč si jej sjednat?

Pojištění domácnosti vás dokáže ochránit například v situaci, kdy vybavení vaší domácnosti lehne popelem při požáru. Škody na vašem majetku mohou vzniknout též v důsledku zásahu bleskem, kvůli řádění vichřice či díky podobným živelným katastrofám – i na to pojištění domácnosti samozřejmě myslí a všechny škody způsobené přírodními živly vám je tak pojišťovna připravena proplatit. Nutno ale poznamenat, že toto pojištění nepokrývá škody, jež vzniknou na samotné nemovitosti, k tomu slouží pojištění nemovitosti.

Přečtěte si také:  Češi ročně přijdou o lyže za desítky milionů korun, přesto si je proti krádeži pojistí jen třetina lidí

Byli jste vykradeni? Díky pojištění domácnosti vás to nepřijde draho

Dalším argumentem hovořícím pro sjednání pojištění domácnosti je skutečnost, že vás toto pojištění zachrání v situaci, kdy byl váš dům či byt vykraden. Nehraje přitom roli, jestli se jednalo o běžnou krádež či násilné vloupání – pojistné plnění vám bude vyplaceno v obou případech. Stejně tak se vyplacení pojistného plnění dočkáte i tehdy, když bylo vybavení vaší domácnosti poškozeno vandaly. V neposlední řadě je pojištění domácnosti skvělé i v tom, že je připraveno krýt všechny škody na vybavení nemovitosti, která byla zaplavena. A vůbec nezáleží na tom, zdali to bylo v důsledku povodně, nebo zaplavení způsobil prasklý vodovod. Opět se totiž náhrady škody od pojišťovny dočkáte v obou zmiňovaných případech.

Přečtěte si také:  Abyste se ve vlastním bytě cítili dobře

Zaujalo vás pojištění domácnosti, a též byste si jej chtěli sjednat? Díky možnosti sjednat si online pojištění tak můžete učinit dokonce ještě dnes, přičemž s výběrem toho pro vás nejvhodnějšího vám pomůže naše praktická kalkulačka pojištění domácnosti.