byt-dum-domov

Proč je dobré mít pojištění domácnosti?

21. 2. 2021 Vyp Od Komerční sdělení

Pojištění domácnosti neboli pojištění veškerého movitého vybavení tvořícího domácnost (elektrických spotřebičů, cenností, nábytku apod.) vám může v mnohých případech ušetřit i statisíce korun, jež byste jinak museli platit ze svého. Při jakých konkrétních příležitostech vás zachrání, a proč si jej sjednat?

Pojištění domácnosti vás dokáže ochránit například v situaci, kdy vybavení vaší domácnosti lehne popelem při požáru. Škody na vašem majetku mohou vzniknout též v důsledku zásahu bleskem, kvůli řádění vichřice či díky podobným živelným katastrofám – i na to pojištění domácnosti samozřejmě myslí a všechny škody způsobené přírodními živly vám je tak pojišťovna připravena proplatit. Nutno ale poznamenat, že toto pojištění nepokrývá škody, jež vzniknou na samotné nemovitosti, k tomu slouží pojištění nemovitosti.

Přečtěte si také:  Vlastní bydlení se vyplácí i přes růst úrokových sazeb a inflace. Kupující se potýkají s malou nabídkou, rostoucími cenami nemovitostí i nájmů

Byli jste vykradeni? Díky pojištění domácnosti vás to nepřijde draho

Dalším argumentem hovořícím pro sjednání pojištění domácnosti je skutečnost, že vás toto pojištění zachrání v situaci, kdy byl váš dům či byt vykraden. Nehraje přitom roli, jestli se jednalo o běžnou krádež či násilné vloupání – pojistné plnění vám bude vyplaceno v obou případech. Stejně tak se vyplacení pojistného plnění dočkáte i tehdy, když bylo vybavení vaší domácnosti poškozeno vandaly. V neposlední řadě je pojištění domácnosti skvělé i v tom, že je připraveno krýt všechny škody na vybavení nemovitosti, která byla zaplavena. A vůbec nezáleží na tom, zdali to bylo v důsledku povodně, nebo zaplavení způsobil prasklý vodovod. Opět se totiž náhrady škody od pojišťovny dočkáte v obou zmiňovaných případech.

Přečtěte si také:  Čeho se Češi nejvíce bojí? Nesoběstačnosti a úrazu

Zaujalo vás pojištění domácnosti, a též byste si jej chtěli sjednat? Díky možnosti sjednat si online pojištění tak můžete učinit dokonce ještě dnes, přičemž s výběrem toho pro vás nejvhodnějšího vám pomůže naše praktická kalkulačka pojištění domácnosti.