BMW ukázalo auto, které umí plynule měnit barvu svého laku

BMW ukázalo auto, které umí plynule měnit barvu svého laku

6. 1. 2022 Vyp Od Pavel Srp

Kdo z vás někdy hrál počítačové hry, jistě si vybaví funkci rychlé změny barvy auta tak, abyste unikli policejní hlídce. To, co ale známe jen z her a sci-fi filmů, se díky BMW stává realitou. I když zatím jen velmi vzdálenou. Mnichovská automobilka opravdu představila auto, které umí naprosto plynule měnit barvu karoserie. Zatím jde jen o zkušební verzi, jakýsi prototyp, je ale možné, že časem si tuhle vychytávku budeme užívat naprosto standardně.

A už aby to bylo, chce se nám říct! Vypadá to totiž naprosto fenomenálně. Tím autem, které umí měnit barvy, je BMW iX, které se s touto vychytávkou ukázalo na veletrhu CES 2022. Automobilka bohužel neprozradila žádné detaily toho, jak vše funguje, ale je to tak dobré, že to vypadá spíše jako speciální efekty.

BMW na záběrech, které byly v místě pořízeny, v první chvíli vypadá jako standardně šedé, ovšem v mžiku nejprve změní barvu na bílou, aby následně nechal šedý odstín přejít od předního až po zadní nárazník.

Přečtěte si také:  Boom půjčování dodávek a elektromobilů. I díky tomu HoppyGo v létě rostI obrat o více než 30 %

Elektrické eMko

Model iX byl představen už v loňském roce, nicméně letos dostal zbrusu novou pohonnou jednotku s označením M60. Když se řekne BMW M, všichni ví, že mají čekat něco velmi ostrého. V případě iX však mluvme spíše o něčem velmi rychlém. Řidiči totiž bez prodlevy poskytne 619 koní a 1100 Nm. Tyto hodnoty pak produkuje dvojice elektromotorů – u každé nápravy jeden.

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne toto výkonné SUV za 3,6 sekundy a nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Podle BMW zajistí baterie o kapacitě 105,2 kWh dojezd až 566 kilometrů. Do prodeje by tohle ostré eMko mělo přijít začátkem léta.