5 důvodů, proč se vyplatí nákup repasovaných serverů

5 důvodů, proč se vyplatí nákup repasovaných serverů

28. 6. 2019 Vyp Od Komerční sdělení

Pokud právě nadešel čas, abyste staré servery nahradili novými, nedělejte ukvapená rozhodnutí a zamyslete se nad následujícími výhodami repasované výpočetní techniky. Stroje, které někdo z určitých důvodů vyřadil, vám naopak mohou velmi dobře posloužit.

1. Vysoký výkon

Solidní prodejci nabízí repasované servery v perfektním stavu. Fungují jako nové a v případě dobré konfigurace výkonem směle konkurují i mnohem mladším modelům. A proč je tedy někdo vyřadil? Obvyklým důvodem je dohoda s výrobcem – některé firmy servery obměňují v pravidelných intervalech, aniž by k tomu bylo reálné opodstatněný. Minimálně opotřebovaný hardware pak věrně slouží po dobu dalších několika let.

2. Nízké pořizovací náklady

Zatímco nákup nových serverů může firemní rozpočet neúměrně zatížit, server bazar vašemu cashflow naopak výrazně ulehčí. Náklady na pořízení repasovaného hardwaru jsou podstatně nižší.

mangazine.cz_czech-server_cz_01

3. ROI

ROI neboli return on investment – česky návratnost investice – je dalším důvodem bezmezné popularity repasovaných serverů. Chcete-li z investovaných peněz vytěžit maximum, v podstatě ani nemáte jinou možnost. A co ušetříte na serverech, můžete dále investovat do dalších potřebných položek.

4. Spolehlivost

Ačkoliv jsou repasované servery staršího data výroby, a navíc používané, z hlediska spolehlivosti jsou na tom velmi dobře. Než se repasy opět dostanou do prodeje, technici je důkladně prověřují a okamžitě mění všechny opotřebované komponenty za nové. Mimo to v nabídkách bazarů narazíte na značky, které jsou obecně vnímány jako méně poruchové – například na servery Dell Poweredge či servery HP Proliant.

mangazine.cz_czech-server_cz_02

5. Levná údržba a opravy

Pořídíte-li si servery jednu či dvě generace před nejnovější modelovou řadou, bez problémů pro ně seženete náhradní díly. Platí, že čím běžnějšímu a úspěšnějšímu modelu dáte šanci, tím jsou údržba a opravy levnější.